Report: Real Madrid 3:0 CD Tenerife

Čas 27. 09. 2009, 11:15 | Autor Hed | Zdrojmarca.com
Benzema slaví svojí branku

Real Madrid má za sebou další ligové utkání v němž porazil nováčka soutěže z Tenerife 3:0. O dvě branky v síti hostů se postaral Karim Benzema a konečnou podobu výsledku stanovil výstavní střelou Brazilec Kaká.

Páté kolo Španělské nejvyšší fotbalové soutěže je pro svěřence Manuela Pellegriniho minulostí. Real Madrid již včera od 18:00 přivítal na domácím stadionu Santiago Bernabéu nováčka soutěže CD Tenerife a po pomalém rozjezdu do utkání se podařilo Merengues zvítězit 3:0. Jedná se o velmi cenné vítězství, protože Los Blancos mají za sebou vložené 4. kolo v němž si přivezli tři body z Valencie, kde porazili místní Villarreal na El Madrigalu 2:0 a udrželi si 100% bilanci v La Lize. Hosté z Tenerife přijeli do Madridu jako jasný outsideři, ale jejich výkon v prvním poločase tomu rozhodně neodpovídal. Samotný zápas také nabídl divákům na stadionu jedno bratrské setkání. V dresu Realu Madrid nastoupil po uzdravení Xabi Alonso a v dresu hostů se představil jeho bratr Mikel Alonso. Ten se rozhodně na hřišti neztratil a byl jedním z nejlepších hráčů Tenerife. Kromě tohoto zápasu se v sobotu odehráli ve Španělské lize také další tři zápasy. FC Sevilla porazila na San Mamés domácí Athletico Bilbao 4:0 a potvrdila svojím dobrou formu. Lídr tabulky z Barcelony zavítal do Malagy a odvezl si tři body za vítězství 2:0 a ve šlágru kola mezi Atléticem Madrid a Valencií viděli diváci na Mestalle remízu 2:2. Dnes je na programu ještě šest zápasů, které s největší pravděpodobností velmi výrazně promluví do pořadí v ligové tabulce, které po včerejším programu vévodí Real Madrid, který se díky lepšímu skóre před Barcelonu. Zápas začínal v 18:00 a jako hlavní arbitr se na Bernabéu představil Muñíz Fernández. přímí přenos jsme mohli sledovat na televizní stanici Sport 2.

V základní sestavě Realu Madrid poprvé v ligové soutěži chyběl Kaká a v prvním poločase to na hře Realu Madrid bylo velmi znát. Chyběli především nápady brazilského hráče, který dokáže vždy překvapit svého soupeře. Naopak v sestavě nechyběl Pepe, který se vrátil do deseti zápasovém trestu z minulé sezony. Byl to tak jeho druhý soutěžní zápas v sezoně 2009/10, když poprve nastoupil v zápase Ligy mistrů v Zürichu, kde Los Blancos zvítězili 5:2.  Merengues se do utkání rozjížděli pozvolna a všichni kdo čekali gólovou kanonádu šly v poločase na občerstvení zklamáni. První náznak šance měl Royston Drenthe, který nastoupil na pozici levého obránce. Ale jeho střílený centr skončil v zámezí. Los Blancos se v úvodu zápasu velmi trápili a složitě hledali cestu k soupeřově brance. První vážnou šanci měli trochu překvapivě hosté z Tenerife. V 16. minutě nebezpečně ohrozil Ikera Casillase útočník Nino, ale i o jeho střele zůstal stav utkání 0:0. Ale ani tohle varování neprobudilo gólový stroj Realu Madrid a střelci z hlavního města Španělska se i nadále trápily. Vše vzal na svojí zodpovědnost Cristiano Ronaldo, když po jeho průniku a zblokované střele nedokázal Raúl prostřelit brankáře Aragonesese z bezprostřední blízkosti. A potvrdil tak, že Real Madrid se v tomto utkání zatím velmi trápí. V 37. minutě se hostům zranil kapitán Marc Bertrán a o dvě minutky později ho musel vystřídat Pablo Sicilia. Na trápící se hráče se nemohl už dívat ani Manuel Pellegrini a tak několik minut před koncem poločasu poslal se rozcvičit Gutiho a Kaká, kteří měli hru Merengues v druhém poločase oživit. Real Madrid toho v prvním poločase rozhodně moc nepředvedl a po 45 odehraných minutách se šlo do kabin za stavu 0:0. Tento stav rozhodně více vyhovoval hostům, kteří byli vyrovnaným soupeřem po celou dobu prvního poločasu a poločasový stav byl tím pádem zcela zasloužený.

Do druhé půle udělal Manuel Pellegrini dvě změny. Do hry vstoupil Kaká a Guti, kteří nahradili Sergia Ramose, který zřejmě musel odstoupit díky zdravotním problémům a Kaká nahradil Estebana Granera. Kaká vnesl do hry Merengues myšlenku a fanoušci mohli být spokojeni. Pro Tenerife přišel trest příliš brzy. Po rohovém kopu v 47. minutě se k centru dostal Xabi Alonso a jeho milimetrový centr uklidil do branky Tenerife hlavičkou Karim Benzema, který tak ukončil trápení Realu Madrid v tomto utkání. Tenerife najednou muselo začít něco vymýšlet směrem dopředu a vyrovnat se jim málem podařilo v 54. minutě, když vyběhnutého Casillase se pokoušel přehodit Nino, ale jeho lob skončil za brankou. O tři minutky později se míče chopil Cristiano Ronaldo a po průniku soupeřovou obranou střílel mimo branku Tenerife. Real Madrid se tak dostal do pohody a výkon z prvního poločasu byl zapomenut. O několik vteřin později  se mohlo Bernabéu radovat podruhé, když po výkopu Ikera Casillase se k míči dostal Karim Benzema a pravačkou obstřelil brankáře Aragonesese. Byl to jeho druhý gól v utkání, kterým se posunul na druhé místo v tabulce střelců Realu Madrid, když na prvním místě je Cristiano Ronaldo. Půl hodiny před koncem mohl Benzema dovršil hattrick, ale jeho přízemní střela minula jen těsně branku. V 66. minutě po chybě Ikera Casillase, který špatně vyboxoval míč, trefil tyčku Richi. Casillas tak zažil první těžkou chvilku v druhém poločase, ale nebyla poslední. O pár minutek později musel znovu předvést svoje kvality, když na třikrát vychytal útočníky Tenerife. Real Madrid musel ještě něco vymyslet, aby si utkání nezkomplikoval. V 77. minutě po rychlém brejku a zblokované střele Raúla dostal k míčů Brazilec Kaká a technickou střelou stanovil konečnou podobu výsledku na 3:0. bylo tak jasné, že Real Madrid si v tomto utkání připíše tři body a ze hřiště mohl odejít Cristiano Ronaldo, kterého nahradil Mahamadou Diarra. Do konce utkání se ještě hosté pokusily zmírnit výsledek, ale nepodařilo se jim to. CD Tenerife tak i nadále nezískalo ani bod na hřišti soupeře a na svém účtu má šest bodů. Real Madrid má naopak po pěti kolech plný počet bodů a díky lepšímu skóre než má Barcelona vede La Ligu.

Výkon Realu Madrid v utkání s Tenerife určitě nebyl bezchybný a určitě je stále co zlepšovat, ale žádné utkání není jednoduché a buďme rádi za tři body. Především výkon v prvním poločase byl utrápený a hráči velmi těžko hledali cestu k soupeřově brance. Ale ani výkon obrany nebyl 100%. Myšlenku hře přinesl, až v druhém poločase Kaká, který opět ukázal svoje kvality a několika skvělími přihrávkami posílal své spoluhráče do šanci. Utkání se velmi podařilo Benzemovy, který zaznamenal dvě branky a neztratil se ni Cristiano Ronaldo, který sice narušil svojí šňůru střílení branek, ale jeho forma stále stoupá. Bude tedy zajímavé sledovat, co s týmem provede Manuel Pellegrini do dalšího zápasu, který je na programu již ve středu v Lize mistrů, kdy Merengues přivítají Olympique Marseille a s ním i Gabriela Heinzeho, který v létě odešel z Realu Madrid. Navíc po středečním utkání čeká na Real Madrid výlet do Sevilly, kde se utká s místním FC, které potvrdilo dobrou formu v utkání na San Mamés, kde vyhráli 4:0.