Juande Ramos na tiskové konferenci

Čas 15. 05. 2009, 20:47 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Juande Ramos
Juande Ramos

Juande Ramos navštívil tiskovou konferenci, kde hodnotil své působení v Realu Madrid, ale nezapomněl ani na zítřejší zápas.

Jaká je Vaše motivace po dvou porážkách?
"Titul stále není ztracen. Musíme se stále snažit, protože matematická šance stále žije. Musíme využít všechny naše přednosti. Když vyhrajeme stáhneme na Barcelonu tři body. To je jediné na co se soustředíme. Jsme profesionálové a chceme vyhrát všechny zbývající zápasy. Všechny jiné starosti jdou stranou. Nám končí sezona až 30. června a budeme se snažit ze sebe dostat to nejlepší, co v nás je."

Jak se cítí tým?
"Chceme odehrát dobrý zápas. Víme totiž, že dvě prohry nás nemůžou položit. Během 18 týdnů jsme vyhráli 17 zápasů a jeden remizovali. Naše situace nelze hodnotit po dvou zápasech, ale je pravda, že se nám tyto zápasy nepovedli. Musíme dokončit sezonu v tom nejlepším světle."

Vaše dosažená série je druhou nejlepší v historii klubu. Vaše čísla sou impozantní...
"Nemůžeme to srovnávat, ale jsme dva body před Barcelonou od doby kdy jsem sem přišel. Je pravda, že jejich hra je více pohledná, ale nám se osvědčila tvrdá práce. Real Madrid měl skvělou sezonu a získal by titul, kdyby Barcelona nehrála líp."

Budete hrát stejným stylem i s Villarrealem, tak jako doposud?
"To je přirozené. Každý si pamatuje poslední zápas. Musíme hrát stejný fotbal jako doposud a dokázat, že můžeme vyhrát nad každým týmem."

Vaše setkání s prezidentem, bylo k čemu?
"Myslím si, že se potvrdilo, že mám s prezidentem dobrý vztah. Chtěl nám říct, že má v v tento tým důvěru a věří mu. Ale také řekl, že má obavy z toho, jak Real Madrid dokončí sezonu, protože viděl zápas s Valencií. Chtěl nám dodat sílu a sebedůvěru. Bylo to přátelské setkání."Myslíte, že zde zůstanete i příští sezonu?
"To není moje záležitost. Mým cílem bylo dovést tým na pozici zajišťující Ligu mistrů pro příští rok. Jsem hrdý na naše výsledky a že jsme splnili můj úkol tak brzy. Real Madrid byl pátý a Liga mistrů byla vzdálena. Ale po šesti odehraných zápasech, jsme byli za Barcelonou. Myslím si, že vedení je spokojeno s mojí prací."

Vítězství v La Lize nebyl Váš úkol?
"Cílem bylo kvalifikovat se do Ligy mistrů, ale titul by byl příjemný. Ligový titul byl devět bodů před námi, ale narostl na dvanáct po zápase na Nou Campu."

Myslíte si, že zůstanete v Realu Madrid?
"Mám obavy, že ne. Zůstanu tu jen, když bude mít o mě zájem nový prezident. Pokud ne, tak mu pogratuluji k vítězství ve volbách a popřeji hodně štěstí v příští sezoně."

Myslíte si, že Vaše šance se zmenšila po prohře s Barcelonou?
"Vím, že jsem udělal vše proto, aby jsme vyhráli. Jsem hrdý na svojí práci."

Co by jste řekl na kandidaturu Florentina Pereze?
"Stalo se tak, když jsem byl včera na tréninku. Viděl jsem to poté v televizi. Je to normální. Musíme být trochu stranou od těchto věcí. Samozřejmě, že jsme o tom informování, ale my se staráme jen o fotbal."

Myslíte si, že Vaše působení v Realu Vám zdvihne pověst?
"Jsem rád, že jsem dostal šanci v Realu Madrid."

Jednalo by se o špatný závěr, kdyby Barcelona získala titul, již zítra?
"Naopak, jsme nuceni zkomplikovat Barceloně cestu k titulu. Real Madrid se nikdy nevzdá dokud bude nějaká šance. Mohli jsme jim v tom zabránit již dávno, ale nepodařilo se nám to. Real Madrid bojoval o titul v vzájemném souboji, to už nikdo nečekal, udělali jsme vše co bylo v našich silách. Barcelona byla pod velkým tlakem, ale zvládla to. Naše vědomí je čisté, jelikož víme, že jsme udělali vše co jsme mohli. Pokud se Barceloně podaří vyhrát titul v sobotu, pogratulujeme jim."

Co si myslíte o Villarrealu?
"Mají dobrý tým a odehráli mnoho dobrých zápasů v posledních sezonách. Snaží se dostat do Ligy mistrů pro příští rok. Zápas bude podobný tomu z minulého týdne. Chceme se s fanoušky rozloučit dobrými výsledky. Chceme vyhrát a být na tom co nejlépe bez ohledu na výsledek. Ale oni mají větší motivaci."

Ramos a Casillas tvrdí, že chtějí, aby jste zůstal.
"Jsou to důležití hráči a velmi mě to těší, že si přejí, abych zůstal."

Jste v kontaktu s Florentinem Perezem?
"Na takové věci se ptejte mého agenta. Uvidíme po skončení sezony. Doufám, že moje práce v Realu Madrid se nebude hodnotit špatně kvůli dvěma zápasům. Chci být trenérem Realu Madrid i v příští sezoně a doufám, že se mi to splní."

Co potřebuje Váš tým?
"Mám vlastní názor a řeknu ho i hráčům, kteří tu budou i v příští sezoně. Ale nyní na to není správný čas."

Měl jste těžký úkol, když jste přišel. Myslíte si, že fanoušci by měli více důvodů k radosti, kdyby jste tu byl od začátku sezony?
"Situace v týmu byla složitá, ale přijal jsem tuto výzvu. Věřil jsem, že tento tým měl velkou sílu a to jsme dokázali. Dobrý trenér je jen tehdy, když hráči plní své úkoly. Tým hrál podle mých pokynů. Vyhráli jsme v Seville. Hráči nezapomněli, jak se hraje ten nejlepší fotbal. V porovnání s Barcelonou jsme byli lepší po stránce bodů, ale hra byla horší. Taky bych chtěl hrát pěkný fotbal, ale k tomu je potřeba více času."

 

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!