Preview: Villareal CF - Real Madrid

Čas 15. 05. 2009, 20:14 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Huntelaar opět dostane šanci. Využije ji?
Huntelaar opět dostane šanci. Využije ji?

Zápas o čest. Tak by se dal nazvat blížící se duel Realu Madrid na půdě Villarealu. Zatímco pro domácí je to klíčový zápas, Real už v podstatě o nic nehraje. Jenže slovo "nic" není zase tak správně použité. Hraje totiž o udobření fanoušků a hlavně o již zmiňovanou čest.

Real Madrid je druhý v tabulce, před Sevillou má náskok 15 bodů, který už nejde smazat. Ligu Mistrů mají tedy hráči Realu jistou. Bohužel, to nejsou sezoní cíle. Real chtěl ligu jednoznačně vyhrát, což se mu s největší pravděpodobností nepovedlo. Barceloně stačí v titulu jen 1 bod, který na 99,9% získá. Proto na Real zbyla až druhá příčka. U Villarealu je to úplně jiné. Stále o svůj cíl hraje a může ho naplnit. Je sice až na 7. místě, ale na pozici, která zajišťuje předkolo Ligy Mistrů, ztrácí jen 3 body. Ty bude chtít získat doma s Realem.

Poslední zápasy:

 Ročník 08/09 
 Real Madrid 1:0 Villareal 
 Ročník 07/08 Real Madrid 3:2 Villareal
 Ročník 07/08
 Villareal 0:5 Real Madrid
 Ročník 06/07
 Villareal 1:0 Real Madrid
 Ročník 06/07
 Real Madrid 0:0 Villareal

V posledních zápasech těchto dvou týmů byl tedy úspěšnější Real Madrid, když dokázal třikrát vyhrát, jednou remizovat a jen jednou odcházel poražen. A to právě ze stadionu El Madrigal.

 
Villareal má dost kolísavou formu. Dokáže překvapit příjemně, ale i nepříjemně. Naposledy to například dokázal v minulém zápase, kdy dokázal odvrátit prohru na hřišti Barcelony, kde srovnal na 3:3 v nastaveném čase. O poločase však prohrával 3:1. Dokázal vyhrát v Getafe nebo s Huelvou. Na druhou stranu také podlehl doma Malage, Seville a jen remizoval na hřišti Valladolidu. Proti Realu však budou mít hráči větší motivaci než obvykle. Navíc jsou posilněni důležitým bodem s Nou Campu. V bráně Villarealu nastoupí Diego López, před ním by měla operovat stálá obraná čtveřice. Ani v záloze by nemělo nastat nějaké překvapení, trenér domácích, Manuel Pellegrini, tak vsadí na obvyklou sestavu. Na hrotu bude hrát velmi nebezpečné duo, Joseba Llorente a Giuseppe Rossi. Pokud chce Villareal útočit na čtvrté místo, bude potřebovat vyhrát a to také bude chtít. Domácí fanoušci mu v tom určitě pomohou.

deformovaný strom

strom


Ani Real nemá v posledních dnech oslnivou formu. Poslední dva důležité zápasy mu vůbec nevyšly. Nejprve prohra 2:6, kterou už nemusím nikterak připomínat, a pak také debakl s Mestally. Zítra můžou hrát hráči Realu uvolněně a zahrát si pěkný fotbal. Při tom ale nesmějí zapomenout na bojovnost, protože hrají hlavně pro svoje fanoušky, kteří jim nepovedený závěr určitě odpustí. Nikdo není dokonalý a platí to i pro královský klub. Juande Ramos může tedy celkem experimentovat, ale také on bude chtít určitě vyhrát. V bráně by tedy měl opět nastoupit Iker Casillas. Na levém okraji Heinze, na pravém klasicky Ramos. Menší změna bude ale ve stoperské dvojici, po zranění Metzeldera nastoupí vedle Cannavara Torres. Záloha by měla být velice ofenzivní. Na krajích budou nejspíše operovat Higuaín a Robben, ve středu defenzivněji ladění Lass a Javi García a na hrotu Huntelaar s Raúlem.

 


 


Villareal Cf
Pravděpodobná sestava: (4-4-2): D. López - A. López, Gonzalo, Godín, Capdevila - Cani, Eguren, Bruno, Pires - J. Llorente, Rossi
Trenér:
Manuel Pellegrini
Hráč ke sledování: J. Llorente.
Poslední zápasy
Květen 10 Barcelona 3:3 Villareal (LA LIGA)
Květen 02 Villareal 0:2 Sevilla (LA LIGA)
Duben 26 Getafe 1:2 Villareal (LA LIGA)
Duben 23 Villareal 2:1 Recreativo (LA LIGA)
Duben 19 Valladolid 0:0 Villareal (LA LIGA)

Real Madrid
Pravděpodobná sestava: (4-4-2): Casillas – Sergio Ramos, Torres, Cannavaro, Heinze – Robben, Javi García, Lass, Higuaín – Raul (c), Huntelaar
Trenér: Juande Ramos.
Hráč ke sledování: Huntelaar.
Poslední zápasy
Květen 09 Valencia 3:0 Real Madrid (LA LIGA)
Květen 03 Real Madrid 2:6 Barcelona (LA LIGA)
Duben 26 Sevilla 2:4 Real Madrid (LA LIGA)
Duben 21 Real Madrid 3-2 Getafe (LA LIGA)
Duben 18 Recreativo 0-1 Real Madrid (LA LIGA)

Základní info
Rozhodčí: Medina Cantalejo.
Výkop: 16. 05. 2009, 22:00.
Stadion: El Madrigal, Villareal
Tip redaktora: 1:1.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!