Report: Sevilla FC 2-4 Real Madrid FC

Čas 26. 04. 2009, 19:52 | Autor podvinho | Zdroj, casillas6230
El Capitano byl hvězdou zápasu

Real Madrid opět dokazuje svoji sílu. Dokázal otočit nejen nepříznivé skóre, ale i nepříznivý zápas, ve kterém nehrál nejlépe. Přesto se zvedl, dal 4 góly a ukazuje, že titul není ztracený! HALLA MADRID, HALLA RAÚL!

Real Madrid dnes čekal další zápas v rámci 34.kola Liigy BBVA. Svěřenci Juandeho Ramose zavítali na hřiště Sevilly, kde již čtyři poslední zápasy v řadě prohráli. Ovšem nyní sedí na lavičce Merengues specialista na sevillský fotbal Juande Ramos a tak všichni Blancos věřili, že Madrid po dlouhém čekání z horké Andaluzské půdy tři body. Real vstupoval do utkání v dobré náladě, protože již v úterý dokázal porazit po dramatickém průběhu Gefafe 3:2 a na rozdíl od svého soupeře získal tři body. To se nepovedlo Seville, která zavítala na Nou Camp a po výprasku 4:0 si připsala na své konto již třetí prohru v řadě.Před utkání se také hodně spekulovalo jak přivítají domácí fanoušci trenéra Realu Madrid Ramose, ale až na bankovky jménem "Juan Dolar" se nic zvláštního nestalo. Zápas byl již dobředu označen, jako šlágr kola a průběh tomu odpovídal. Kdo si tedy tento zápas nenechal ujít, rozhodně udělal dobře. Merengues se sice nepodařil vstup do utkání, ale od konce prvního poločasu byli jasně lepším týmem a fanoušci Los Blancos se po dlouhém čekání dočkali tří bodů ze hřiště FC Sevilly. Hlavní zásluhu na tom měl Raúl Gonzáles Blanco, který svým hattrickem otočil vývoj utkání a poslal domácí do kolen. Ti se sice ještě v závěru zmohly na zdramatizování konce zápasů, ale poslední slovo měl opět tým z Madridu a to v podobě čtvrtého gólu do sítě domácích, který vsítil Marcelo a potvrdil tak skvělou formu z minulých zápasů. FC Sevilla si tak připsala čtvrtou prohru v řadě a na čtvrtou Valencii má již jen jediný bod náskoku. Nyní si pojďme podrobněji připomenout průběh celého zápasu.

Real Madrid nezačal vůbec dobře. Od začátku byl pod tlakem a na domácích byla vidět větší vůle po třech bodech. Za těmi je hnali i domácí fanoušci. První velkou šanci měl ale Real. Higuaín ji sice proměnil, bohužel v době přihrávky byl v postavení mimo hru a tak gól nemohl platit. Ještě v té samé minutě přišla ale také obrovská šance domácích. Romaric naštěstí trefil jen Casillase. Chvilku poté přišla další střela, ale ta byla zablokována. V 15. minutě přišel nepříjemný centr, ale ten prolétl pokutovým územím bez jediné teči. Bohužel o minutu později přišel gól domácích. Kanoute odcentroval a Renato hlavou zavěsil. Ve 21. minutě šel na Ikera sám Perotti, ale ani ten nedal. O dvě minuty později střílel Marcelo, ale jeho střela ani nestojí za řeč. Ve 30. minutě už to byla šance tutová, Higuaín však brankáře nepřekonal. Možná si mohl všimnout lépe postaveného Raúla. O minutku později střílel opět Higuaín, ale jen do boční sítě. Poté se hra mírně uklidnila, bojovalo se spíše ve středu pole. Ve 38. minutě střílel po krásném sólu Diarra, ale jeho střela šla hodně mimo. Vypadalo to, že výsledek 1:0 pro domácí vydrží až do konce zápasu. Real byl však proti. Po přízemním centru vysunutého Metzeldera skóroval s porci štěstí Raúl a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Nutno dodat, že toto skóre bylo pro Real velmi příznivé.

Do druhého poločasu nastoupil jiný Real Madrid, než v poločase prvním. Ze začátku však hráli oba týmy vyrovnaně a hlavně velice opatrně. První se osmělil Real až v 55. minutě, kdy po krásné akci Marcela a trochu pokažené přihrávce nedokázal dobře zakončit Higuaín. Ještě v té samé minutě měla šanci i Sevilla, Renatovu střelu však Casillas kryl, i když nadvakrát. Poté se zase chvíli nic zajímavého nedělo. Jenže v 63. minutě centr Marcela tečoval domácí hráč a Raúl krásně uklidil do branky. Palop neměl nejmenší šanci. O 3 minuty později přišel další Raúlův gól, který znamenal hattrick. Higuaína centr Palop neudržel a Raúl ho doklepl za jeho záda. Zdálo se, že je zápas rozhodnutý. A dlouhou dobu to také tak vypadalo. Sevilla se nemohla dostat do své kombinace a byla po všech stránkách horší. Přišla však 80. minuta a velký alibismus Sergia Ramose, který v malém vápně čekal klidně na míč. Capel byl ale důrazný, Ramose předskočil a v poklidu vsítil. 3:2 a zaděláno na pěkné nervy. Ty také přišli. Nicméně tutovou šanci si domácí nevypracovali a tak přišel trest. Po krásné přihrávce se prosadil Marcelo, který po samostatném úniku překonal Palopa. Zápas tedy skončil 4:2 pro Real Madrid, který má již jen 4 body na první Barcelonu.

Dobrou zprávu pro všechny fanoušky je to, že ani Gago, ani Higuaín neobdrželi žlutou kartu a budou tedy moci nastoupit do zápasu s Barcelonou ve slavném El Clásicu. Hvězdou zápasu je jednoznačně Raúl, který sice během zápasu nebyl moc vidět, ale jeho 3 góly hovoří za vše. Jediným zklamáním je pro mě hra Sergia Ramose. Hrál alibisticky a navíc velmi laxně. S tímto přístupem určitě nebude na rychlé hroty Barcelony stačit a proto se musí poučit. Tento zápas ukázal, že možná nehrajeme tak krásně jako Barcelona. Nemáme tak skvělou obranu, ani tak tvořivou zálohu. Nedáváme tak nádherné, vypracované branky. Ale my nejsme Barcelona, my jsme Real Madrid. A ten se nikdy nevzdává. My umíme něco, co Barcelona nikdy umět nebude. Hrajeme srdcem, otáčíme zápasy, rveme se do poslední minuty, do poslední vteřiny. Toto my musíme ukázat a pak můžeme proti Barceloně uspět a já věřím, že uspějeme!Halla Madrid, Anti Barcelona!!!!!!!!!!!!!!!!!