Preview: Atlético Madrid - Real Madrid

Čas 19. 01. 2008, 16:59 | Autor redakce | Zdrojgoal.com
Dovede nás kapitán Raúl k vítězství?
Dovede nás kapitán Raúl k vítězství?

Velká noc se blíží. Po El Clasicu asi nejprestižnější zápas je tady. Dnes, v 19:00, nás čeká souboj s nenáviděným rivalem, Atleticem Madrid.

Čeká nás další ligový zápas. Ale ne ledajaký. Bude to určitě těžký zápas na hřišti soupeře, ale hlavně, bude to derby! A ty jsou sami od sebe prestižní a zvlášť, když se utkají dva soupeři, mezi kterými, zase tak velký rozdíl není.

Jak jsme se již několikrát přesvědčili, v derby není favorita. V derby se i menší a horší týmy, dokáží vyrovnat těm top. V tomto zápase to nebude jiné. Jediný rozdíl je v tom, že Atlético není o tolik menší tým...

strom

Ale teď pojďme od spekulací k faktům. Realu se poslední dobou moc nedaří i přesto si však drží v lize 7 bodů náskok na druhou Barcelonu. V Levante nebo doma se Zaragozou třeba Real nehrál dobře, ale byli z toho dvě vítězství 2:0, což o něčem svědčí. Real je silný tým, ale nyní je silný i morálně. To také vždy nebylo. Nějaké vrásky na čele fanouška určitě dělá vyřazení s Mallorcou, hlavně pak prohra na domácím hřišti. Ale přece jen zůstaňme nad věcí. Robinho nehrál od začátku, Ruud nastoupil až o poločase. Kapitán Raúl seděl na tribuně. Aspoň budou hráči odpočatí na tento veledůležitý zápas.

strom

Do sestavy Realu by se měl vrátit Sergio Ramos, důležitý článek defenzivy. Ramos nejspíše nastoupí ve stoperské dvojci s Fabiem Cannavarem, protože Pepeho zase trápí zranění. Na pravém kraji se tedy objeví někdy z dvojce Torres, Salgado. Na levém okraji nastoupí Marcelo, protože Heinze je pořád zraněný. Určitě bude zajímavé sledovat, jak Schuster postaví zálohu. Jestli nechá tradiční složení Sneijder, Gago, Baptista a Robinho nebo zkusí jinou variantu. Útočné duo by mělo zůstat klasické - Ruud Van Nistelrooy a Raúl.

strom

Atleticu se poslední dobou celkem daří, okupuje 4. místo, s 37 body a je jen 1 bod za Villarealem. Na Real ztrácí rovných 10 bodů, ale jak už jsem říkal, v derby se na tabulku nekouká. Největší hrozbou Atletica je určitě útočná dvojce. Sergio Aguero a Diego Forlán opravdu nahání strach a uvidíme, jak si s nimi obrana Realu poradí. Slabinou Atletica by mohl být brankář Abiaty, který podává nevyrovnané výkony a někdy dělá zbytečné chyby. Určitě pozor si musí dát Real na útočné křídlo Simaa. Ten chytil poslední dobou nebývalou formu a nedávat na něj pozor by se mohlo stát osudné.

strom


Obrázek “http://www.real-madrid.cz/obrazky/Atletico%20Madrid_200710192153.png” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Atlético Madrid


Pravděpodobná sestava: Abbiati - Perea, Pablo, Eller, Pernía - Maxi (c), Motta, Raúl Garcia, Simão - Forlán, Agüero
Trenér:
Javier Aguirre
Hráč ke sledování: Sergio Agüero -

 

Posledních pět zápasů
Led 16 Real Valladolid vs Atlético 1-1 (COPA DEL REY)
Led 13 Atlético vs Valencia 1-0 (LA LIGA)
Led 10 Atlético vs Real Valladolid 0-0 (COPA DEL REY)
Led 06 Deportivo La Coruña vs Atlético 0-3 (LA LIGA)
Led 02 Atlético vs Granada74 1-1 (COPA DEL REY)

Obrázek “http://www.real-madrid.cz/obrazky/real_200710192152.png” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Real Madrid

Real dres - domácí
Pravděpodobná sestava:Casillas - Salgado/Torres, Sergio Ramos, Cannavaro, Marcelo - Sneijder, Gago, Baptista - Raúl (c), van Nistelrooy, Robinho
Trenér:
Bernd Schuster
Hráč ke sledování: Ruud van Nistelrooy

 

Posledních pět zápasů
Led 16  Real Madrid vs Real Mallorca 0-1 (COPA DEL REY) 
Led 13  UD Levante vs Real Madrid 0-2 (LA LIGA)
Led 10  Mallorca vs Real Madrid 2-1 (COPA DEL REY)
Led 06  Real Madrid vs Zaragoza 2-0 (LA LIGA)
Led 02  Real Madrid vs Alicante 2-1 (COPA DEL REY)


Základní info
Rozhodčí:
Múniz Fernández.
Stadion: Estadio Vicente Calderón, Madrid.
Výkop: 19. 01. 2008 19:00.
Tip redaktora:

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!