REPORT: Real Madrid - Betis 0:2. Bílý balet si vyžral špatnou sezonu až do konce

Čas 19. 05. 2019, 13:52 | Autor podvinho
Keylor Navas v akci

Poslední zápas Realu v sezoně 2018/2019 jakoby celý ročník symbolizoval. Madridský gigant předvedl mdlý, nudný a nezáživný výkon, po kterém zaslouženě prohrál doma s Betisem 0:2. Druhý gól vstřelil domácím bývalý hráč Realu Jesé. Na třetím místě se každopádně nic nemění.

První poločas byl velmi nezáživný a přinesl jen velmi málo zajímavých situací. Na domácím týmu byla vidět touha hlavně už dohrát nepovedenou sezonu, žádné velké zaujetí z hráčů nesálalo. A tomu také odpovídala statistika střel. Real vypálil na branku soupeře v první půli jen jednou.

V největší šanci se ocitl jednoznačně Karim Benzema, kterému neúmyslně nahrál hostující hráč. Francouz ale tentokrát zklamal, v tutovce zamířil jen do tyče. Na druhé straně se dvakrát výborně předvedl Keylor Navas. A to bylo vše.

Ve druhém poločase toho bylo k vidění přece jen více, bohužel zásluhou Betisu. Real Madrid utkání vůbec nezvládl, když už se dostal poblíž branky hostů, místo střely volili Benzema, Modrić a spol. další nesmyslné přihrávky... Jedinou nebezpečnou situaci měl na svědomí po individuální akci Vinícius, ale brankáře neprostřelil.

A tak přišel trest. V 61. minutě podnikl Betis rychlý brejk, na jehož konci byla perfektní přihrávka Guardada na osamoceného Lorena a ten již neměl problém napálit míč do sítě. Navas byl bez šance a Real prohrával 0:1.

Ještě hůře bylo domácím v 75. minutě, kdy se opět po výborné přihrávce z levé straně, tentokrát od Juniora, prosadil bývalý hráč Realu Jesé. Tím bylo dílo zkázy dokonáno. Real už neměl sílu s výsledkem nic udělat a prohrál 0:2.

Utkání se dohrávalo za velkého pískotu fanoušků Realu Madrid. Výjimkou byl kotel madridského klubu, který povzbuzoval hráče až do konce, za což mu patří velký respekt. Jinak šlo o další velmi nepovedené představení.

Chcete přece jen pozitivum na závěr? Je konec sezony. Hala Madrid!