Ramos i Marcelo mají s Realem už 20 trofejí a dotahují legendárního Genta

Čas 27. 12. 2018, 15:43 | Autor thjuks | Zdrojmarca.com, realmadrid.com
Sergio Ramos a Marcelo s trofejí Ligy mistrů
Sergio Ramos a Marcelo s trofejí Ligy mistrů

Sergio Ramos a Marcelo oslavili v Emirátech před Vánoci svoji jubilejní dvacátou trofej v Realu Madrid. Famózní dvacítky před nimi oslavili pouze dva fotbalisté v historii, Manuel Sanchís a Paco Gento.

Historicky nejvíce trofejí s Bílým baletem získal Paco Gento, Legendární křídelník, který působil v Realu Madrid mezi lety 1953 až 1971, oslavil s královským klubem 23 trofejí. Z nich je nejcennější šest pohárů Ligy mistrů (přesněji řečeno PMEZ), což je dodnes rekord mezi všemi kluby i hráči.

Marcelo s Ramosem se dotáhli s 20 trofejemi na Manuela Sanchise. Španělský obránce a odchovanec klubu postoupil z akademie do prvního týmu v roce 1983 a v týmu zůstal až do konce kariéry v roce 2001.

Dnešní kapitán Realu Madrid Sergio Ramos posílil Real Madrid v létě 2005. Bílý balet v jeho první sezóně nezískal žádnou trofej a na úspěch si musel počkat až na příchod trenéra Capella.

Italský kouč dal zelenou příchodu Marcela v zimě 2007. Tyto opory současného Realu Madrid tak mají s klubem stejný počet trofejí. Tu první získali již v Marcelově první sezóně (ač neúplné) - španělský titul.

Trofeje Sergia Ramose a Marcela v Realu Madrid

Champions League

4x
Liga mistrů

LaLiga

4x
LaLiga

Klubové MS

4x
Klubové mistrovství světa

Copa del Rey

2x
Copa del Rey

Španělský superpohár

3x
Španělský superpohár

Evropský superpohár

3x
Evropský superpohár

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!