STŘÍPKY Z OSLAV DECIMOTERCERY (4): Cibeles, vzkazy k Atlétiku i „hejtrům“ a párty na Bernabéu

Čas 28. 05. 2018, 22:45 | Autor Laša | Zdrojrealmadrid.com
Společná fotografie
Společná fotografie

Po oficialitách se hráči Bílého baletu mohli naplno věnovat oslavám s fanoušky. Z madridské radnice je cesta vedla na legendární Plaza de Cibelés. Magický večer zakončila velkolepá oslava na Santiago Bernabéu.

Plaza de Cibeles

Z městské radnice je to na Cibelés kousek. Hráči se tam objevili kolem osmé večerní, a na náměstí je přivítaly tisíce fanoušků. Slavnostní atmosféra, podpořená muzikou, nemohla lépe vyjádřit lásku, kterou fanoušci ke svým hrdinům chovají.

Hráči, v čele se Sergiem Ramosem po pódiu obešli sochu bohyně Cibeles, zdravili fanoušky, a prostor byl i pro vtípky.

Cibeles

Tak kapitán Los Blancos si neodpustil rýpnutí směrem k Atlétiku Madrid. V reakci na zpěv Juanfrana, Torrese a Saúla po finále Evropské lig., ve kterém se hovořilo o tom, že Vikingové (jedna z přezdívek pro Real Madrid), poznají, kdo městu vládne.

Odpověď Sergia byla výmluvná: „Pojďme si společně zazpívat, protože někteří lidé zapomínají… Ať Indiáni (přezdívka Atletů) vědí, kdo městu vládne

Krátce před tím si narážku směrem k Los Colchoneros neodpustil ani jejich odchovanec Theo: „Nedávno jsme byli u Neptuna (Neptunova fontána – místo, kde pro změnu fanoušci Atlétika slaví úspěchy klubu) a tolik fanoušků jako tady tam tenkrát nebylo.

SR

Fanoušky pobavil i Cristiano Ronaldo, a to když tradiční pokřik Reyes de Európa, somos los Reyes de Európa, doplnil o vlastní rým „Los que se dopan!“. Následoval velký smích Lucase, Asensia a Thea, protože si uvědomili, co CR7 právě řekl.

Šlo o narážku na všechny odpůrce Realu, kteří hovoří o protěžování Bílého baletu. Volně se dají jeho slova přeložit jako „Králové Evropy, kteří byli podporováni“ (Uefou? Rozhodčími?). Cristiano každopádně na Cibeles opět zářil štěstím, a fanouškům slíbil: „Uvidíme se příští rok!“ Další finále Champions league se bude hrát na stadionu Atlétika Madrid.

Santiago Bernabéu

Po Cibeles přišla závěrečná oslava na Santiago Bernabéu. Pro klub je těžké vymýšlet nové a nové oslavy, když se v posledních letech staly vítanou tradicí. Letos ale přece jen k velké inovaci došlo. Real Madrid se totiž může pochlubit tím, že je má nejlepší fotbalový i basketbalový tým v Evropě.

Moderátorem oslav byl opět Miki Nadal, a nejprve měl tu čest, přivítat na stadionu hráče basketbalu. Décimu, desátý titul, přinesl na stadion kapitán Sergio Llull.

BBC

Následoval příchod trenérů a fotbalistů. Začali chodit sestupně dle čísel dresu, od Lucy až po Daniho Carvajala, který se k týmu připojil teprve až v tento okamžik. Předchozí povinnosti vynechal. Výjimkou byli kapitáni, kteří šli na závěr, v pořadí Benzema, Ronaldo, Marcelo a Sergio Ramos, který se poklonil Decimoterceře.

Sergio Ramos fanouškům rovněž slíbil, že budou příští rok usilovat o Decimocuartu. Velké ovace sklidil opět Cristiano Ronaldo. Zaplněné Bernabéu skandovalo „Cristiano, quédate!“, tedy Cristiano, zůstaň!

Oba vítězné týmy udělaly společnou fotku, která se už nyní zapsala do historie, protože se stalo poprvé, že mohly slavit jak fotbalová, tak basketbalová sekce Realu Madrid. Týmy udělaly čestné kolečko, a tím byly nedělní oslavy u konce.

ZZ

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (19 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!