Statistiky proti Ancelottimu. Od roku 1983 nikdy nezůstal na lavičce Realu kouč bez trofeje

Čas 16. 05. 2015, 15:24 | Autor podvinho | Zdrojtheguardian.com
Carlo Ancelotti nemá zdaleka jisté místo
Carlo Ancelotti nemá zdaleka jisté místo

Real Madrid s největší pravděpodobností zakončí tuto sezonu bez trofeje. Pochopitelně nepočítáme-li vítězství v Evropském superpoháru a na MS klubů. A to je pro madridský klub obrovský problém, který od roku 1983 vždy odnesl hlavní trenér. Židle se v tuto chvíli kývá i pod Carlem Ancelottim.

Posledním trenérem, který „přežil“ na lavičce Realu Madrid konec sezony bez důležité trofeje (La Liga, Liga mistrů a Copa del Rey) byl legendární Alfredo Di Stéfano. A to výrazně právě díky svému ikonickému statusu. To se psal rok 1983.

Od té doby muselo Real opustit s prázdnýma rukama hned 14 trenérů. Někteří byli odvoláni na konci sezony, někteří raději rezignovali. Část z nich vydržela dokonce jen pár měsíců, „rekordman“ José Antonio Camacho dostal padáka po 22 dnech. V Realu Madrid se prostě neúspěch neodpouští. A to platí hlavně pro trenéry.

Jako důkaz nemusíme koukat do daleké minulosti. Balit kufry si musel po pouhé jedné sezoně Manuel Pellegrini. Důvod? Samozřejmě, nezískal trofej. A to i přes hvězdné posily. Že zlepšil projev týmu a vytvořil s ním několik rekordů? Pro vedení Realu málo platné.

A i Ancelottiho předchůdce José Mourinho končil své tříleté angažmá neúspěchem. Titul jeho týmu sebrala Barcelona, v Lize mistrů ho vyřadil Dortmund a ve finále Copa del Rey uspělo Atlétiko. Portugalský kouč sice odešel sám do milované Chelsea, ovšem vzhledem k jeho vztahům s klíčovými hráči by nejspíš musel odejít tak jako tak.

Ani Carlo Ancelotti nemá v tuto chvíli místo v žádném případě jisté. Prezident Florentino Pérez ho sice velmi respektuje, ale nepovedený rok 2015 je pro něj velkou ranou. Stejně jako pro všechny fanoušky Realu.

Jenže italský kouč má také několik „triumfů“ v rukávu. Real v tuto chvíli nevidí podle španělských médií ideálního nástupce, navíc má Ancelotti skvělé vztahy se všemi hráči. A ti ho výrazně podporují.

Jestli to bude stačit na to, aby byl Carlo Ancelotti prvním trenérem od roku 1983, který neodnese sezonu bez trofeje vyhazovem, se fanoušci dozví po konci ligového ročníku.

Měl by Real Madrid odvolat trenéra Carla Ancelottiho?

Ano (25,4%)
985
Ne (74,6%)
2894
Celkem hlasovalo: 3879
Klíčová slova: ancelotti

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (45 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!