Unikátní série Real-madrid.cz: Prohlédněte si všechny triumfy Realu v Lize mistrů

Čas 20. 05. 2014, 15:28 | Autor podvinho
Legenda Realu Madrid Raúl González
Legenda Realu Madrid Raúl González

Tohle každého správného fanouška Realu Madrid jistě uchvátí. Již v sobotu bude Bílý Balet bojovat o rekordní La Décimu. Díky naší unikátní sérii, kterou jsme publikovali již před šesti lety, si můžete prohlédnout všechny předchozí triumfy. V článcích nechybí mnoho zajímavostí.

Kolik diváků přišlo na první finále PMEZ (Pohár evropských zemí - předchůdce Ligy mistrů)? Který z hráčů finále rozhodl? V jakém finále nasázel Real Madrid nevídaných 7 gólů? To vše a mnohem více se dozvíte v sérii článků našeho portálu.

Všechny články jsme již fanouškům poskytli před šesti lety! Bohužel, od té doby nenastal vhodný moment si vše připomenout. Madridistas ale nemusí smutnit - ta chvíle právě nastala. Již za pár dnů uvidíme další evropské finále a fanoušci doufají v jubilejní triumf Realu.

Nejen klub, ale i náš web se vyvíjí. Proto prosím omluvte některé chyby, které se jistě v článcích starých šest let objeví. Ačkoliv jsme se snažili vše vylepšit, věříme, že díky zajímavému čtení, které na vás čeká, dokážete některé chyby prominout.

Real Madrid vs Stade Reims - Začátek velké legendy

13. 6. 1956, Parc des Prince, Paříž (Francie)

První finále soutěže, která měla sjednotit Evropu. Real dlouho tahal za krátký konec, aby nakonec ke smutku všech Francouzů soutěž ovládl!

Finále

Real Madrid vs Fiorentina - Doma je doma

13. 6. 1957, Santiago Bernabéu, Madrid (Španělsko)

Úžasná příležitost pro Real! Obhájit titul na vlastní půdě, kdo by si něco podobného nepřál. Na královský klub čekali vyzyvatelé z Itálie.

Finále

Real Madrid vs AC Milán - Finále ve stínu tragédie

28. 5. 1958, Heysel Stadium, Brusel (Belgie)

Každý už chtěl Real Madrid porazit a ono zase nic! Tentokrát ve finále ostrouhal po Fiorentině další italský tým AC Milán.

Finále

Real Madrid vs Stade Reims - Odveta se Francouzům nepodařila

3. 6. 1959, Neckarstadion, Stuttgart (Německo)

Čtvrtý triumf v řadě. Dream team v čele s Alfrédem di Stéfanem opět dokázal, že kraluje Evropě. Ani obrovská touha odplaty nepomohla francouzskému soupeři.

Finále

Real Madrid vs Frankfurt - Největší finále všech dob

18. 5. 1960, Hampdem Park, Glasgow (Skotsko)

Tohle už možná nikdy neuvidíte. Real Madrid předvědl naprosto úžasné zakončení vítězné pětiletky. Hlavní hvězdy? Třígólový Di Stéfano a dokonce čtyřgólový Puskás.

Finále

Real Madrid vs FK Partizan - Po krátké odmlce opět na vrcholu

11. 5. 1966, Heysel Stadium, Brusel (Belgie)

Real Madrid se na chvíli odmlčel. Po neuvěřitelné vítězné pětiletce přišly dvě finálové prohry. Návrat na výsluní ale netrval dlouho. Odnesl to Partizan.

Finále

Real Madrid vs Juventus - V SEDMÉM nebi po 32 letech

20. 5. 1998, Amsterdam Aréna, Amsterdam (Nizozemsko)

Konečně! Fanoušci i hráči jásali. Real Madrid prolomil předlouhé čekání na významnou trofej. Ve finále přetlačil italský Juventus. Bylo to však velmi těsné.

Finále

Real Madrid vs Valencia - Po roční odmlce opět králové Evropy

24. 5. 2000, Stade de France, Paříž (Francie)

Kádr, ve kterém bylo již několik základních kamenů budoucích Galácticos, prožil možná nejlehčí finále v historii Realu. Cesta k němu ale byla velice trnitá.

Finále

Real Madrid vs Bayern Leverkusen - El magico ZIZOU

15. 5. 2002, Hampden Park, Glasgow (Skotsko)

Real Madrid se vrátil po 42 letech na místo, kde proběhlo možná nejlepší finále všech dob. I na toto finále se bude vzpomínat ještě dlouho. A to především díky nádhernému voleji v podání legendárního Zidana, kterým božský Francouz rozhodl.

Finále

Fanoušci Realu Madrid určitě doufají, že jubilejní La Décima přibude do sbírky klubu hned tuto sobotu! HALA MADRID!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!