Real Madrid logo - historie znaku

Symbol, který zná každý na světě. Symbol, podle kterého poznáte, o jaký fotbalový klub jde. Symbol, který milujeme. To je znak Realu Madrid.

Real Madrid logo

Jak se rodilo dnešní logo?

Úplný začátek našeho znaku byl velmi jednoduchý. Byl tvořen iniciály "MCF", dlouze Madrid Club de Futbol, což byl tehdejší název klubu. Písmena byla modrá na bílém podkladu.

Později, přesněji v roce 1908, se znak dostával pomaličku do dnešní podoby. Tehdy se tři známá písmena trošičku změnila, byla v modrém kruhu, samozřejmě na bílém podkladu.

Rok 1920 přinesl změnu, zrodil se přívlastek "Real", tedy královský. Ten získal od krále Alfonse XIII. Na znaku se to projevilo korunkou v horní části. Jméno klubu dostalo dnešní podobu Real Madrid Club de Futbol.

Královská korunka bylo odstraněna v roce 1931. Důvodem bylo nastolení ve Španělsku tzv. „druhé republiky“. Přidán byl purpurový pruh jako symbol historického území Kastilie.

V roce 1941 přišly předposlední změny. Dva roky po konci španělské občanské války dostal znak dnešní rysy, byla navrácena královská koruna a pruh zůstal také, jen trochu změnil barvu.

Logo se stalo zlatým a vnitřek koruny získal červenou barvu.

Poslední změna přišla v roce 2001, kdy se znak stal více moderním. Tvary byly přizpůsobeny moderním trendům, i barvy a design znaku změnily svou podobu. Změnil se i modrý pruh, který dostal jiný úhel sklonu a tmavší barvu.

A to je dnešní znak Realu Madrid, nejlepšího klubu světa.

Real Madrid logo