Historie znaku


Tak jako každý klub i Real Madrid má svůj znak, symbol, podle kterého poznáte, že jde o náš Bílý balet. Jenomže od svého založení nebyl vždy stejný a málokdo ví, jak se náš znak vyvíjel přes celé 20. století.

Úplný začátek našeho znaku byl velmi jednoduchý. Byl tvořen iniciáli "MCF", dlouze Madrid Club de Futbol, což byl tehdejší název klubu. Písmena byla modrá na bílém podkladu, tím byl znak z nejjednoduších. Později, přesněji v roce 1908, se znak dostával pomaličku do dnešní podoby. Tehdy se tři známá písmena trošičku změnila, tedy jejich styl a vše bylo v modrém kruhu, samozřejmě na bílém podkladu. Rok 1920 přinesl další změnu, zde se zrodil přístavek "Real", tedy královský, který klub získal od krále Alfonse XIII. Na znaku se to projevilo korunkou v horní části. Jméno klubu dostalo dnešní podobu Real Madrid Club de Futbol.

Královská korunka bylo odstraněna v roce 1931. Důvodem bylo nastolení ve Španělsku tzv. „druhé republiky.“ Přidán byl purpurový pruh jako symbol historického území Kastilie.

V roce 1941 přišly předposlední změny. Dva roky po konci španělské občanské války dostal znak dostal dnešní rysy, byla znovu přidána královská koruna a pruh zůstal také, jen trochu změnil barvu. Logo se stalo zlatým a vnitřek koruny získal červenou barvu.

Poslední změna přišla v roce 2001, kdy se znak stal více moderním. Tvary byly přizpůsobeny moderním trendům, i barvy a design znaku trošku změnil svou podobu. Změnil se i modrý pruh, který dostal jiný úhel sklonu a tmavší barvu.


1902
1908
1920
1931
1941

SOUČASNOST