BLOG: Proč vždy my?

Čas 24. 03. 2014, 14:32 | Autor podvinho
Ancelotti musel skousnout hořkou prohru
Ancelotti musel skousnout hořkou prohru

Rozhodčí opět výrazně ovlivnil jinak nádherné a úchvatné El Clásico ve prospěch Barcelony. Je potřeba ještě něco dodávat?

Protože by byl podraz nechat tento článek prázdný, přeci jen něco dodat musím. Věřte mi, že myšlenek mám na celou knížku, ale kvůli čtenářům to omezím. Emoce pomaličku a polehoučku odpadávají a tak jsem snad již připraven na odlehčenou formu tohoto blogu.

Why always we?

El Clásico bylo skutečně nádherné. Tedy až do chvíle, než do něj začal zasahovat hlavní rozhodčí. Můžeme se samozřejmě bavit o tom, že jsme měli především proměnit své velké šance a lépe si vést i v obranné fázi, ale o tom ať napíše blog někdo jiný.

Když sudí odpískal penaltu pro Real Madrid místo přímého kopu (jestli vůbec), měl následný gól prostě pachuť. El Clásico je tak významný zápas, že si nezaslouží být probírán jen ze stránky rozhodčích.

Není ovšem chybou hráčů Realu, že udělal hrubku rozhodčí. Přesto jsme právě za ni byli trestáni. Kompenzace přišla velice brzo. O deset minut později předvedl letecký den ve vápně Neymar a rozhodčí neváhal.

Napravil své přechozí pochybení pochybením dalším a tasil navrch červenou kartu. To aby byli fanoušci, kteří si říkali, že nám taky jednou chyba rozhodčího pomohla, rychle vyvedeni z omylu.

Ale protože i to bylo málo a Real se až na střelu Alvese bránil docela dobře, přispěchal se svým hereckým uměním také Iniesta. A hlavní rozhodčí dílo zkázy dokonal.

Je smutné, že chyby rozhodčího ovlivnily takto vypjatý duel. Ještě smutnější je ale fakt, že OPĚT ve prospěch Barcelony. Pokud by se nepískala ani jedna z prvních dvou penalt, alespoň by se hrálo ve stejném počtu. Je to stále jen a jen náhoda?

Významné zápasy nechte schopným

V současné chvíli mě napadá jediné řešení, jak předejít dalším takovým excesům. Ty skutečně nejdůležitější zápasy včetně El Clásica by podle mého názoru měli pískat nezaujatí cizinci.

Netvrdím, že angličtí nebo němečtí sudí nedělají chyby, ale vnesli by do zápasu něco nového. Hráči by k nim přistupovali s větším respektem, oni sami by se nemuseli bát o svou práci.

A pokud mám být i v závěru zcela upřímný, španělští rozhodčí jsou prostě špatní.

Klíčová slova: el clasico

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (218 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!