BLOG: Top 5 mladých talentů Realu Madrid, kteří bojují o základní sestavu

Čas 20. 02. 2014, 17:11 | Autor redakce
Jesé a Álvaro Morata. Dva z pěti talentů žebříčku
Jesé a Álvaro Morata. Dva z pěti talentů žebříčku

V Madridu si mohou mnout ruce. V A-týmu nastupuje mnoho mladých hráčů, kteří již zapadli. V tomto článku naleznete 5 největších talentů, kteří by se měli v budoucnu pořádně prosadit. Je to sice delší počteníčko, ale jistě stojí to za to.

5. Álvaro MORATA (23.10. 1992 - 21 let)

Na pátém místě mého žebříčku se umístil jednadvacetiletý útočník. Mladý Španěl, který měří 190 cm bude v budoucnu hrát prim. Jeho talent je nesporný, nyní je však ve stínu mladšího útočníka Jesého.

Álvaro ještě nepatří mezi základní kameny a v A-týmu se rozkoukává. V letošní sezóně sice hrál v lize jen 229 minut, ale dal tři branky. Cenné minutky nasbíral i v Copa del Rey a Lize mistrů. Jeho výkony jsou kvalitní a Morata důvěru Ancelottiho určitě nezklamal.

Šance na základní sestavu v příští sezóně: 55%
Myslím si, že si Álvaro ještě alespoň dvě sezóny počká. Real Madrid má v útoku Karima Benzemu, který, pokud se nezraní, nejspíše Moratu na post útočníka číslo jedna nepustí.

4. ISCO Alarcon (21.4. 1992 - 21 let)

Čtvrté místo získal ofenzivní záložník, Isco Alarcon. Jednadvacetiletý španělský playmaker má šanci patřit k tahounům týmu. Od svého přestupu hrál kvalitně, hlavně první zápasy. Jeho výkony však postupně uvadaly, až úplně ztratil místo v základní sestavě.

Isco zatím v La Lize nastoupil k 18 zápasům a připsal si 6 gólů. Průměr branky na zápas má tedy více než solidní (0,33). Další starty přidal v Lize mistrů (5 zápasů/2 góly), Copa del Rey (6/0) a rozhodně se neztratil. Navázal na své výkony, které předváděl v Málaze. Jistě o něm brzy uslyšíme.

Šance na základní sestavu v příští sezóně: 70%
Isco má na své pozici konkurenci v podobě několika hráčů. Je možné, že nakonec nastoupí na jiném postu, než na jakém je zvyklý nastupovat.

3. Daniel CARVAJAL (11.1. 1992 - 22 let)

Třetí místo si vysloužil další Španěl, Dani Carvajal. Pravý obránce předvádí v dresu Bílého baletu skvělé výkony, které ho provázely i v Německu. Tam v dresu Leverkusenu do letošní sezóny hostoval. Poté si ho Real Madrid koupil zpátky (měl předkupní právo) a udělal dobře.

Dani se v obraně střídá pravidelně se zkušenějším Álvarem Arbeloou. Kromě zápasů v lize si připsal i tři starty v Lize mistrů a očekává se, že další brzy přidá. Španělský pravý obránce má všechny předpoklady moderního beka. Je rychlý, obratný a ofenzivní. Zkrátka poklad.

Šance na základní sestavu v příští sezóně: 75%
Dani je ofenzivnější než Álvaro. Kromě toho je i mladší. Pokud nebude od příští sezóny v základní sestavě, alespoň odehraje většinu zápasů.

2. Raphaël VARANE (25.4. 1993 - 20 let)

Pomyslné stříbro si odnáší Raphaël Varane. Dvacetiletý francouzský stoper, který s elegancí dokáže čistě odebrat balón snad každému, si to zaslouží. Přestože teď mladý bojovník laboruje se zraněními a moc toho neodehrál, patří k nejlepším obráncům Los Blancos.

191 centimetrů vysoký hráč je největším překvapením posledních let. Real Madrid si ho velmi cenní a dobře ví proč. Francouz, který odehrál v této sezóně jen 8 utkání, bude patřit k nejlepším stoperům světa. Tedy pokud se brzy uzdraví.

Šance na základní sestavu v příští sezóně: 90%
Až se vrátí po zranění do formy, bude patřit k největším oporám obrany Los Blancos. Na jeho postě může hrát více hráčů, ale Varane patří k nejkvalitnějším. Záleží na formě Sergia Ramosa a Pepeho. Raphaël je může i překonat. Čtyři starty za reprezentaci Francie ve dvaceti letech jsou toho důkazem.

1. JESÉ Rodríguez (26.2. 1993 - 20 let)

Kdo jiný mohl obsadit první příčku, než právě Jesé? Stále dvacetiletý útočník působí jako zjevení. Španělský hráč by mohl eventuálně očekávat i pozvánku do prvního týmu španělské reprezentace pro mistrovství světa v Brazílii. Mladý hráč má stále stoupající formu, což fanoušci Realu Madrid oceňují.

Jeho statistiky jsou opravdu skvělé, přestože hraje na stejné pozici jako třeba Cristiano Ronaldo, Gareh Bale nebo Angel di María. V Lize mistrů odehrál jen necelých 50 minut, v Copa del Rey 326 (a ty mu stačily ke 3 trefám). Liga je ovšem jiná káva. Jesé střílí branku za brankou a díky němu je Real stále na děleném prvním místě. Šanci dostal díky trestu Cristiana Ronalda a chopil se jí výborně. Na 20 let působí vyzrálé a počíná si skvěle.

Šance na základní sestavu v příští sezóně: 99%
Pokud se Jesému povede stejně výborně jako dosud, výrazně si řekne o základní sestavu. To znamená, že by hrál na úkor Balea, Di Maríi a eventuálně Karima Benzemy. Cristiana nejspíš ještě nedostihne. Kvalita Jesého je opravdu veliká. Nesmí se hlavně zranit.

Text je názorem redaktora, nikoliv celé redakce 

Klíčová slova: carvajal, jese, morata, varane, isco

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (45 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!