Glosy r-m.cz: Teď hlavně udržet koncentraci a pokoru. Únor může být náš měsíc

Čas 20. 01. 2014, 15:55 | Autor podvinho
Hráči Realu Madrid oslavují gól na hřišti Betisu
Hráči Realu Madrid oslavují gól na hřišti Betisu

Minulý víkend byl pro Madridistas splněným snem. Real Madrid s přehledem vyhrál po velmi dobrém výkonu na půdě Betisu, Barcelona i Atlético ve svých zápasech naopak ztratili. V únoru může být ovšem ještě lépe. Má to však jeden háček, Real musí udržet stabilní výkonnost.

Fanoušci Realu Madrid mohou být po rozporuplném podzimu konečně šťastní. Jejich milovaný tým v novém roce válí. Nejenže vyhrál všechny zápasy, ale dokonce v nich ani jednou neinkasoval. Jaká to příjemná změna!

A nejen Real dělá fanouškům radost. V posledních dvou kolech se totiž díky zaváhání vedoucího dua Barcelony a Atlética smrskl jejich náskok na pouhý bod. Přehlednou statistiku a vývoj podzimní sezony si můžete přečíst zde.

Dobrou zprávou je kromě výsledků také herní projev. Zdá se, že Real už definitivně našel svoji tvář. Po zranění se navíc vrací Gareth Bale, který má ještě mnohem větší potenciál. Do skvělé formy se snad vrací také Cristiano Ronaldo. Produkci výrazně zlepšil Karim Benzema.

Naproto úžasné jsou pak statistiky obrany, která v novém roce zatím neinkasovala. Jistí jsou oba brankáři, ačkoliv v posledních zápasech neměli příliš práce. Možná v životní formě hraje Portugalec Pepe, konečně se do své bývalé formy vrací i zástupce kapitána Sergio Ramos.

Stabilní výkonnost a koncentrace

Pro Real Madrid je teď naprosto klíčové, aby neusnul na vavřínech. Myslet si, že teď půjde všechno samo, by bylo vražedné rozhodnutí. Carla Ancelottiho a jeho realizační tým čeká v tuto chvíli hodně práce. Právě oni by totiž měli hráčům vysvětlit, jak se věci mají.

Především hráči jako Sergio Ramos či Karim Benzema jsou hodně náchylní k uspokojení. Nyní je čas nejen jim ukázat, že cesta za trofejemi zdaleka nekončí, ale naopak začíná. Neustálá motivace musí být základem.

Pozitivní je přítomnost typických lídrů. Těžko si představit, že by se Pepe, Alonso, Luka Modrić, Bale či Cristiano Ronaldo spokojili s aktuálním stavem. Ne, právě tohle jsou hráči, kteří musí jít ostatním příkladem. Pak tým může fungovat.

Únor může být měsícem Realu

Pokud si Real svoji současnou tvář zachová, mohl by se brzy dostat na první místo. Nemusíme dodávat, že by to hráčům dodalo ještě větší sebedůvěru a motivaci. Los hraje nyní Realu do karet.

Ačkoliv ani Bílý balet nečeká nic snadného, jeho hlavní soupeři jsou na tom hůře. Klíčový by mohl být hned první únorový zápas španělské ligy, kdy Real jede na půdu skvěle hrajícího Bilbaa. Pokud by se hráčům Realu podařilo vyhrát, vítězné šňůře už nic nebrání.

Naopak los Barcelony je plný těžkých soupeřů. Nejdříve přivítá na domácím hřišti Valencii, poté cestuje do Sevilly a v závěru měsíce ji čeká výlet do Baskicka na stadion Realu Sociedad. Pokud by tuto nepříjemnou sérii zvládla, stává se dost možná favoritem. Se současnou formou Katalánců je ale nečeká nic lehkého.

Ani Atlético Madrid nemůže hovořit o snadné práci. V prvním únorovém zápase přivítá na domácím hřišti silný Sociedad, v posledním zápase se představí na horké půdě Osasuny. Mezitím bude ale dvakrát favoritem.

Mnozí mohou samozřejmě namítat, že se role v březnu zase obrátí. Těžší los bude mít tentokrát Real. Jenže právě v březnu Los Blancos odehrají vzájemné zápasy s Atléticem i Barcelonou. Jít do nich s vědomím prvního místa v tabulce by bylo určitě povzbuzující.

Únorový los tří kandidátů na titul

Obtížnost jsme hodnotili od 1 nejlehčí po 5 nejtěžší. Zohlednili jsme také utkání doma a venku. Přesto berte toto hodnocení s rezervou.

FC Barcelona Atlético Madrid
Zápas Obtížnost Zápas Obtížnost
FC Barcelona - Valencia CF 3 Atlético Madrid - Real Sociedad 3
Sevilla CF - FC Barcelona 4 Almería - Atlético Madrid 2
FC Barcelona - Rayo Vallecano 1 Atlético Madrid - Real Valladolid 1
Real Sociedad - FC Barcelona 4 Osasuna - Atlético Madrid 4

 

Real Madrid
Zápas Obtížnost
Athletic Bilbao - Real Madrid 5
Real Madrid - Villarreal 3
Getafe - Real Madrid 2
Real Madrid - Elche 1

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!