Glosy r-m.cz: Nesouhlasím, Pane redaktore

Čas 25. 09. 2010, 15:15 | Autor podvinho
Real-Madrid.cz
Real-Madrid.cz

Včera jsem si přečetl jistě zajímavý článek o našem milovaném Realu Madrid. Již po několikáté jsem ale zůstal znepokojen a tak trochu naštván. Proč se musejí lidé neustále o Realu dozvídat polopravdy a lži? Proč je moderní dělat z Bílého Baletu ty špatné a zlé?

Opravdu už si nevzpomínám, kdy bych si naposledy přečetl článek o Realu (a že o něm čtu strašně rád) a nebylo v něm zmíněno utrácení prezidenta Péreze minulé léto, debakl v El Clasicu či zakletá osmifinále Ligy Mistrů.

Tento článek samozřejmě nebyl vyjímkou. Mnoho, opravdu mnoho věcí bylo zajímavých, několik z nich pravdivých. Proč se však snaží redaktoři vždy svůj článek obohatit o negativní a mnohdy nepravdivé poznámky?

Krásně popsaná byla historie Realu. Od dob slavného Santiaga Bernabéa, přes Di Sétafana až po milovaného Zinedina Zidana. Krásně byly vypsány parádičky a snad i nějaký ten zajímavý výsledekl z historie.

Obyčejný fanoušek si ale z článku vezme naprosto něco jiného. Obrovský kontrast mezi minulostí a současností. Jinými slovy, v minulosti hrál Real skvěle, krásně, bavil diváky a vyhrával. Nyní hraje defenzivně, lidi nudí a jen utrácí. Z článku je jednoznačně cítit, že má vtisknout lidem pocit, že se snaží Real vše uhrát jen penězi a že již na diváky vůbec nemyslí.

Redaktor nemohl uvést lepší příklad než zobrazovanou sestavu. Snažil se totiž porovnat sestavy za dob Di Stéfana či Genta, poté za éru Zidana či Figa a poté samozřejmě současný Real. Určitě zajímavý nápad. V čem je ale problém? Právě v současné sestavě...

Casillas - Marcelo, Ramos, Carvalho, Khedira - Özil, Alonso, Kaká, Diarra - Ronaldo Higuaín

Asi si říkáte, co to teď píšu. Že přece Marcelo je levák a nemůže hrát pravého obránce, kterého hraje normálně Ramos. Že přece Khedira není levý obránce, tak proč ho tam ten blázen Mourinho staví? Vždyť oni v sestavě nemají jediné křídlo, Diarra i Özil jsou středoví hráči. Tak to toho Mourinha nechápu, takto nikdy nevyhrajou...

Ano, toto si říkají fanoušci, kteří nefandí vyloženě madridskému klubu, ale fotbal sledují. Faktem však je, že tato sestava je v deníku přesně napsaná. Opět samozřejmě hází špatný stín na Real či jeho trenéra.

 Že je to jediný příklad a že se prostě redaktor spletl? Bohužel. Nedávno jsem si četl na hodně navštěvovaném informačním serveru report celého kola španělské ligy. Shodou okolností zrovna Barcelona prohrála doma s Hérculesem 0:2.

Jak jsem byl však šokován, když jsem se dočetl, že Hércules je velice silný tým, který posílil o hvězdné hráče a nesmíme si myslet, že to měla Barca lehké. Že je to v podstatě jen zaváhání nejlepšího klubu světa a nikdo by z toho neměl vědu.

Dobře, ale proč se pak ve stejném článku dočteme, že Real sice vyhrál doma nad Osasunou 1:0, ale že nemůže být spokojen, že hra byla špatná, útočníci se neprosazovali a vlastně jsme jen ukopali plichtu. Co si pomyslí fanoušek? Tý jo, Barcelona ztratila, ale stejně titul vyhrajou, Real má jenom kliku a hrajou prd.

Vždy jsem říkal, že musíme být hrdí fanoušci a tohle nás nesmí rozházet. Vždy jsem to nechával být a neřešil. Poslední dobou si ale více uvědomuji, že mi to vadí. Opravdu vadí a dost. Nebaví mě pak otázky lidí, kteří říkají, proč Real dělá tohle a tohle a proč chce kupovat Rooneyho a Drogbu.

Proto jsem si neustále dokola omýlal, proč to tak je. Proč je teď ta protěžovanější Barcelona a skončí to někdy? Chtějí to lidé číst? Mají z neúspěchu bohatého Realu radost? Proč je to v módě?

Otázek je mnoho, odpovědí minimum. Přesto, nebrečme, ale zase si nenechme vše líbit. Nemusíme naříkat, není vina deníků, že jsme několik let po sobě vypadli z osmifinále Ligy Mistrů. Já na nikoho náš neúspěch svádět nechci, ale nemůžeme přece dovolit, aby se o náš klub každý otíral a lidé se dozvídali lži.

Víte, jaký úspěch chutná nejlépe? Ten po době temna a s tušením, že my vydrželi, my se nevzdali a my fandili. Madridistas nejsou ti, kteří fandí tomu, komu se daří. Madridistas mají v srdci jen jeden klub. A věřte, že se nám to vrátí. Dřív nebo později, ale vrátí. A my budeme u toho, tím jsem si jistý. A nikdo, ale opravdu nikdo, nám naší radost nezkazí. HALA MADRID!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (119 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!