Glosy r-m.cz: Neuvěřitelné zklamání...

Čas 11. 03. 2010, 11:56 | Autor podvinho
Real Madrid
Real Madrid

Další vypadnutí z Ligy Mistrů vyvolalo mnoho zlé krve a rozpoutalo velké diskuze. Rád bych touto cestou vyjádřil můj názor na pár důležitých témat.

Nejvíce se teď řeší, kdo že je vlastně fanouškem Realu. Jedni Real hodně kritizují, jedni zase podporují. K některým příspěvkům se nemá ani cenu vyjadřovat.

Ono opravdové umění je udržet se nad věcí. Málokdo z nás to dokáže. Někdy je ale objektivita zapotřebí. Nemůžu psát Ronaldo ven, Higuaín prodat a podobné nesmysly. Na druhou stranu, nemůžeme přece říct pokaždé jen nevadí. Mě teda vadí, že se Real v Evropě posunul do kategorie B týmů.

Samozřejmě, vždy budu fandit Realu, ať bude prohrávat či vyhrávat. Ale zase nemohu stále jen vynášet klub do nebe. Tahle prohra prostě bolí. A bolet ještě bude. Je správné kritizovat, ale vše musí mít svou míru.

Co se týče Manuela Pellegriniho, tady už jsem více skeptický. Už delší dobu tvrdím, že to není trenér, kterého bych si zde přál. V podstatě po každém zápase to řešíme i s Gatem a vychází nám jasný závěr. Jasně, po Villarealu a Seville ho všichni vyzdvihovali. Ale já mezi ně určitě nepatřil.

Stačí se podívat na nejdůležitější utkání sezony a na evropskou scénu. El Clasico jsme výsledkově nezvládli. Prohráli jsme na hřišti Sevilly, pak ji porazili doma, tady ještě OK. Ale doma jsme prohráli i s AC Milán, nyní jsme nedokázali porazit Lyon. O ostudě v poháru se nebudu ani vyjadřovat.

Co mi ale vadí asi úplně nejvíce, to je koncepce hry. Upřímně, Barcelonu nesnášim, poslední zápasy hraje hodně špatně, ale stále si drží nějaký svůj styl. Real? Ten hraje skoro každý zápas jinak. Jednou nechává hrát místo křídel obránce, poté zase ne. Venku hraje raději na jednoho útočníka a defenzivně. Sakra, vždyť tohle jsme nikdy nehráli. My jsme Real Madrid, ostatní se musí přizpůsobovat nám.

Když se podívám jen na dvojzápas s Lyonem, francouzský tým byl prostě lepší. A to je smutné. Ve Francii byl celý zápas jasně lepší. Ve Španělsku byl lepší v druhém poločase. Prostě nás předčil. A jak si to můžeme vysvětlit? Vždy se nějaká výmluva našla. El Clasico, Barcelona měla prostě formu. Copa, podcenili jsme soupeře. Co použijeme nyní? Nemáme absolutně nic. Takže to musí být v hře našeho týmu.

Ale co je hra našemu týmu? Dokáže někdo popsat naši typickou hru? Těžko, žádná není. Většinu zápasu hraje tým v podstatě na náhodu a spoléhá na skvělé individuality. Když vedeme o dva góly a jsme v pohodě, pak sice kouzlíme a dáváme soupeřům příděli, ale k čemu to nakonec je.

Myšlenek mám opravdu o mnoho více, ale to by bylo na dlouho. Jenom ještě nechápu jednu věc. Lyon nastoupil do druhého poločasu s tím, že bude pozorně bránit a hrát na brejky. Jak můžeme začít hrát proti tomuto systému "nahoru, dolů"? O gól jsme si jednoznačně koledovali a sami už moc šancí neměli. Tento zápas nevyhráli jen hráči Lyonu, ale i jejich trenér.

Ano, i nadále HALA MADRID, ale toto je rána, ze které se budeme vzpamatovávat dlouho. Výhra v lize a v El Clasicu to může napravit, ale jen v jednom případě. Nikdy nechci vidět hrát na Bernabéu Barcelonu s jiným týmem než Realem Madrid.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (86 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!