Glosy r-m.cz: Proč kupovat "náhradu" za Pepeho?

Čas 21. 12. 2009, 18:19 | Autor podvinho
Pepe zraněním vyvolal diskuze
Pepe zraněním vyvolal diskuze

Po velmi nepříjemném zranění se objevilo mnoho spekulací. Všechny, nebo alespoň většina z nich byla samozřejmě o tom, kdo se stane jeho náhradou. Byly ke slyšení velká jména i méně známá. Skutečnost je ale taková, že nemá cenu někoho kupovat.

Na začátku sezóny se stabilně usadila dvojice Albiol a již zmiňovaný Pepe, který byl hlavním lídrem obrany. Na šanci pak čekal Garay nebo třeba Metzelder, který byl ale opět zraněný.

Po zranění Pepeho se automaticky spekulovalo, kdo ho nahradí. Když nad tím tak přemýšlím, my ale nepotřebujeme nikoho nahrazovat. Copak je Pepe zraněný navždy? Copak se nevrátí? Copak nemáme kvalitní náhradníky?

Pokud by nyní Real přivedl jiného hráče, jde tím sám proti sobě. Říkáme tím, že nemáme dobré náhradníky, kterým v podstatě nevěříme. A co si mají ti hráči myslet? Říkáme jim, dobrý, seš náhradník v Realu Madrid, ale hrát stejně nebudeš, protože koupíme raději někoho jiného. A co pak má říkat takový odchovanec?

Navíc Garay je velmi kvalitní stoper, který byl kupován s velkou prespektivitou. Tím, že by při zranění Pepeho Real okamžitě koupil náhradu, mu ukáže, že mu moc nevěří. Hráč bude zase muset bojovat o místo a nedej Bože, aby opět seděl. Poté se nesmíme divit, že radši odejde jinak, kde si ho budou vážit.

Musíme přemýšlet také o těchto hráčích. Nemůžeme žít jenom Ronaldama, Kaká a Casillasema. Musíme přemýšlet i nad těmito hráčemi, kteří jsou stejně důležití. Na co by nám nyní byly tři Benzemové, kdybychom neměli Garaye?

A to jsem ještě nemluvil o situaci, která by vznikla poté, co by se Pepe vrátil. Dobře, Metz asi stejně odejde, ale to je jedno. Prostě by seděli dva kvalitní stopeři a to je asi bavit nebude.

Proto bych byl velice nerad, aby se činovníci Realu opět unáhlili a okamžitě hledali jiného hráče. Pojďme ukázat, že už nejsme tým posedlí hvězdami, ale naopak dobře složené mužstvo, které má kvalitní náhradníky. Pokud se nemýlím, toto byl cíl Pana Peréze, Valdana a Pellegriniho pro další roky nejlepšího klubu na světě, Realu Madrid. HALA MADRID

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (34 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!