Glosy r-m.cz: Co remíza s AC znamená + soutěž

Čas 04. 11. 2009, 14:52 | Autor podvinho
Real Madrid
Real Madrid

Real Madrid dvojzápas s AC Milán nezvládl. Alespoň výsledkově. Na hřišti milánského celku sice na vítězství sahal, ale nedosáhl. Musel se spokojit s remízou. Co plichta na půdě AC ale znamená pro další vývoj skupiny? + soutěž

Každý včera viděl, že Bílý balet byl lepším týmem. Po prvním poločase neměl být stav 1:1, ale 0:3. Bohužel, fotbal je takový a k nám se tentokrát zachoval nespravedlivě. Je pravda, že tentokrát mu pomohl i ostudný výkon rozhodčího, ale to už nyní nezměníme.

Real měl před vstupem do této prestižní soutěže jednoznačný cíl. Zlepšit zakleté osmifinále z posledních let. Jenže. Když už je to finále na Santiago Bernabéu, proč nebýt rovnou v něm. A když už hrajeme finále doma, tak ho musíme přece vyhrát. Na našem stánku nás nikdo nesmí porazit. Dostáváme se k jasnému cíli. Vyhrát Ligu mistrů.

Pellegrini opravdu nedostal lehký úkol. Pokud ho chce ale splnit, musí zahodit všechny velké řeči a tvrdě pracovat. Základní cíl je tedy postoupit ze skupiny, bez toho se dál nehneme. První dva zápasy Real vyhrál a vypadalo to, že si smlsne i na AC. Ale ouha, milánský celek senzačně vyhrál a začalo se okamžitě mluvit o tom, jestli vůbec Real postoupí.

V dalším utkání Real narazil samozřejmě opět na stejného soupeře, nýbrž na jeho stadiónu, jak už dlouhou dobu fungují pravidla milionářské soutěže. Jak už jistě víme, odvezl si z Itálie jen bod. Proč jen? Odpověď je jednoduchá. Real byl lepším týmem, měl více šancí a měl zvítězit. Domácí můžou být za bod rádi.

To byla fakta. Ale co takhle trošku zaspekulovat. Situace v tabulce je momentálně taková, že asi jediný Curych už nemá šanci na postup. Alespoň by se jednalo o nevídanou senzaci a k té by musel pomoci i Real. Tuto možnost tedy vyloučíme.

Na prvním místě je o skóre Real, když má 11 vstřelených a 6 obdržených branek. Hned za ním má stejně bodů AC, ale skóre jen 6:5. Jako třetí, ale s minimální bodovou ztrátou, je Marseille. Pro upřesnění. Real a AC mají 7 bodů, francouzský celek 6.

V dalším zápase přivítá Real Madrid Curych a AC Milán Marseille. Podle papírových předpokladů by měl Bílý balet jednoznačně vyhrát. Měl by tedy 10 bodů. Pokud by svůj domácí zápas zvládl i Milán, měl by také 10 bodů a tudíž by oba tito giganti postupovali a na tým z přístavního města by zbyl černý petr. Pokud by ale dokázal Olympique uhrát alespoň bod, situace by se zamotala ještě více. V dalším zápase jede totiž Real právě do Marseille a AC do Curychu. A pokud by dokonce dokázala Marseille vyhrát, stačila by jim pak i domácí remíza se španělským protivníkem. Ta by stačila i Realu, dokonce na první místo.

Ať se tedy stane cokoli, papírově má nejblíže postupu právě náš milovaný a pro nás jediný, Real Madrid. To je dobrá zpráva. Jenže Liga mistrů ukazuje, že papírové předpoklady můžou shořet stejně rychle jako právě tento materiál. Pro připomenutí můžu poskytnout nějaké výsledky. AC Milán 0:1 Curych, Barcelona 1:2 Kazaň, Manchester United 3:3 CSKA. A mohl bych pokračovat.


Soutěž o slevu 500 kč do online obchodu fotbalovy-obchod.com

Tipněte si přesný výsledek čtyř zápasů LM, které nás ještě čekají. Pokud se to někomu podaří, získá právě tuto cenu.

Tip redaktora

Real Madrid 4:1 FC Curych
AC Milán 1:1 Marseille
Marseille 1:1 Real Madrid
Curych 1:2 AC Milán

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (51 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!