Glosy r-m.cz: Proč nedáte Realu pokoj?

Čas 12. 07. 2009, 20:54 | Autor podvinho
Puyol si také rád poví své...proč?
Puyol si také rád poví své...proč?

Taky vám už vadí, že každý třetí článek je o kritice našeho klubu? Taky vám už vadí, že prezidenti, trenéři, hráči a další lidé z ostatních klubů neustále nadávají na přestupovou politiku Florentina Peréze? Mně tedy ano, a hodně.

Kolikrát ještě řekne Laporta, že Real vítěze zlatého míče kupuje a Barcelona je vychovává? Když to řekl poprvé, dobře, zasmál jsem se. Ale když to řekne v každém rozhovoru, je to už trošku trapné. Vůbec, proč zrovna tým, který vyhraje v sezóně vše, co jde, má potřebu kritizovat svého rivala za jeho přestupovou politiku? Myslíte, že nás zajímá, že vy si někoho vychováváte...

Ne, nás opravdu nezajímá, že Barcelona nebude utrácet. A že má na posily "jen" 35 mil. Eur, narozdíl od Realu. Nikdo vám nic neříká, nikdo se do vás nenavažuje, tak si hleďte svého. Ani Pique, i když zažil (zatím jednu!) životní sezónu, nemá právo kritizovat Real za jeho přestupovou politiku. Co takhle se soustředit na to, abych hrál i další sezónu dobře. Přidal se například i Puyol, ale to už není třeba komentovat.

Upřímně řečeno, stále namítám, že Barcelona se nás nebojí. Nemají proč. Mají také hvězdný tým, mají ho sehraný, my ho teď tvoříme. Ale proč tedy každý týden jiný člověk právě z barcelonské strany kritizuje Real za posily? Opravdu jim vadí ty peníze ve fotbale, když je před třemi lety taky tak hojně vyhazovali? Nebo ti, kterým stále říkám, že se nás určitě nebojí, mají pravdu a nemám jí já? To už posuďte sami.

Ale nejde tu jen o Barcelonu. Jak jste poznali již z úvodu, ani další týmy a lidé nezůstávají pozadu. Bayern Mnichov toto léto utrácí dost, přivedl už hodně hráčů. Asi si pamatujete, jak před dvěma lety utrácel, nakoupil Toniho, Kloseho, Riberyho a další. Sportovní ředitel Bayernu Uli Honess poté prohlásí, že je hloupý, že už dávno nevytvořil tým na základě peněz a že bude utrácet více a častěji. Jo, to pak překvapí, když prezident tohoto klubu Franz Beckenbauer kritizuje Real za jeho politiku a označí sumy za směšné.

No a Michael Plattini? To je kapitola sama pro sebe. Nechápu, jak se pokazí fair play tím, že Real hodně utrácí. Nějaké jeho reformy rozesmály snad celý svět. Co ještě bude následovat po zavedení pravidla 6+5 a platových stropech? Co z fotbalu uděláme?

Další trošku "jiný" se jeví bývalý prezident Realu, Calderon. Ten má dokonce tu drzost říct, že pokud by zůstal prezidentem, Real by ušetřil a stejně tyto posily získal. Jediné, co se Calderonovi za jeho vlády povedlo, je naprosté otrávení Robinha neustálými spekulacemi, že je náhradu za Ronalda, kterého nikdy nezískal. A ani Kaká nezískal, i když si stále myslí, že jo. Tak proč nezůstane v pozadí, fanoušci třeba zapomenou na jeho strašnou politiku.

Závěrem bych rád řekl něco důležité. Nerad bych, aby nějací lidé pochopili tento článek špatně. Tento článek nemá vyjadřovat, že plně souhlasím s přestupovou politikou Realu a s vyhozenými částkami. Upřímně říkám, že se mi to zase tolik nelíbí. Ale samozřejmě to respektuji a nebudeme si nic nalhávat, prostě jsem za Kaká šťastnej. To ale nemění nic na tom, že absolutně nesouhlasím s platy hráčů v dnešním fotbale.

To by bylo k tomu, na co článek ukázat neměl. Ale každý článek se přece píše s tím, že na něco upozornit chce, říkáte si. Ani tento není vyjímkou a není vůbec těžké zjistit, na co by měl ukazovat. Každý ať si zamete raději před vlastním prahem, každý ať hodnotí sebe. Kritizovat ostatní, pokud se vám daří nebo jste na vysoké pozici není těžké, ale obhájit si svoje tvrzení už je těžší.

Takže jednodušše na závěr. Nechte už náš Real Madrid a pokud je tak špatný, tak se o něj nezajímejte. Nechte si svý pitomý rady a rozhovory. Nikoho to nezajímá...


A ještě jedna poslední otázka na Pana Laportu. Odpovědět může přímo v komentářích tady na webu, klidně španělsky. Jak je to vlastně s těmi držitele zlatého míče? Já už zapomněl, kdo že je kupuje a kdo "vytváří". Vy to prý rád zopakujete.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (142 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!