Glosy r-m.cz: Nezapomínejme na obranu!

Čas 04. 06. 2009, 17:59 | Autor podvinho
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Po nástupu Florentina Péreze se to hemží velkým množství spekulací. Káká asi přijde, možná i Ronaldo. Přijde i Villa nebo snad místo něj Forlán? Vše je hrozně pěkné, jenže... Naší největší slabinou v minulé sezóně nebyl útok, nýbrž právě obrana!

Proto mi zatím v zajímavém a určitě velkolepém projektu chybí jména kvalitních obránců a to hlavně stoperů, kteří by mohli reálně do Realu přijít. Cannavaro odchází, Pepe ještě ze začátku nebude moci hrát. U Metzeldera a Heinzeho není vůbec jisté, jestli zůstanou, navíc to nejsou top stopeři. Ano, přijde sice Garay, jenže chceme se v takto velkém projektu spoléhat na mladého obránce, který bude hrát v Realu první sezónu?

Vždycky to tak bylo, je a bude, obránci prostě nejsou tolik na očích. Přesto je to stejně důležitá část týmu, jako útok či záloha. Myslíte, že by Barcelona byla tak úspěšná, nebýt dobré obrany? Těžko. O Manchesteru nebo Chelsea je škoda mluvit, ty mají obrany skvělé a pokud chtějí, mohou hru na své obranné fázi založit. Jednoduše řečeno, zalézt a čekat. Když to udělá Real, stejně gól dostane a je ještě méně efektivní v útočné fázi.

Tím ale vůbec nechci říkat, že bychom snad tímto systémem měli hrát. Vůbec ne. Hrajme pro diváky, hrajme ofenzivně, ale nezapomínejme na obranu. Když to vezmu po jednotlivých postech. Pravý obránce Ramos popřípadě Torres. Pokud má Ramos svůj den, je to jeden z nejlepších pravých obránců, pokud ne, je na hřišti zbytečný. Bohužel, v poslední době převažovaly ty špatné, proto bych na tento post pořídil nějakého mladého hráče (nebo právě Torres), který by kryl Ramosovi záda a v případě nouze by zasáhl. Pomohlo by to i Ramosovi, který by si nebyl svou pozicí tak jistý a ještě více by makal.

Levý bránce Heinze nejspíše odejde, navíc vůbec nepřesvědčil. Může zde zasáhnout i Marcelo, ale pokud bude na druhé straně Ramos, je to až moc ofenzivní sestava. Poté je tu opět Torres, přesto na tento post bych jednoznačně přivedl hráče top kvality, jako je například Capdevilla z Villarealu, ale i další hráči. Největší problém pak nastává na stoperech. Jak již jsem psal v úvodu, je možné, že nám nakonec po přestupním období "zbydou" jen dva stopeři z aktuálních pěti (spíše čtyř) a to ještě jeden nebude moci ze začátku hrát. Na tento post jednoznačně přivést jednoho, možná dva kvalitní hráče. Jména nechám na vás.

Tímto článkem nechci ani v nejmenším naznačit, že bychom se neměli zaměřit na ofenzivní hráče. Ať se mluví o Kaká, Ronaldovi, Villovi a dalších a mezitím přivede v klidu v tichosti stopera a beka. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (55 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!