Glosy r-m.cz: Je po titulu, ale co dál?

Čas 03. 05. 2009, 15:16 | Autor podvinho
Robben byl jedním z lepších hráčů...
Robben byl jedním z lepších hráčů...

Po včerejší ostudě už musí být všem fandům jasné kdo je mistrem ligy. Ano, bude to FC Barcelona. Real Madrid také neni kapela, aby stále vyhrával. Musíme se s tím smířit, že po dvou titulech přijde sezóna bez něj. Všechno hrozně hezký, viďte? Ale je tu jedna otázka, která mi vrtá hlavou. Jak to bude pokračovat? Musí se něco změnit...

Včerejšek ukázal, kdo má momentálně lepší a hlavně kompaktnější tým. Barcelona přehrávala naši zálohu a hlavně nedala oddechnout naší obranně, která byla tragická. Co bylo asi nejvíce markantní? Neuvěřitelné bránění. Hráči Realu stále bránili nějaké prostory, soupeř si mohl přihrávat třeba celý zápas, kdyby chtěl. Takto se prostě proti Barceloně nedá hrát. Proti technickým a rychlým hráčům hrát zónově? S naší pomalou a laxní obranou? Super...

Něco se musí změnit. To ví každý, ale co? Jednoznačně kámen úrazu je, jak už jsem naznačil, obrana. Nejsmutnější je, že nejlepší hráč naší obrany byl včera Heinze, kterého všichni pomlouvali. Neříkám, že hrál dobře, ale určitě lépe než ostatní. Co předváděl Mistr Světa Cannavaro? Od útočníků vždy minimálně 5 metrů, abych se náhodou nezranil, vždyť na mě čeká Juventus. Tak čau. Metzelder se aspoň snažil, u něj je vidět, že neni špatný hráč, ale ne pro Real. S pánem Bohem. A to co předvedl Ramos? Absolutní tragédie. Dobrý, nádhera, umí útočit. Tak ať jde do zálohy. Kdo ocení jeho krásný centr, jeho gól (který by snad dal každý), když přes něj jdou tři góly soupeře? Díky a měj se.

Ano, kompletně celá obrana v létě ven. Cannavaro zadarmo do Juve, Metzelder za hubičku jinam, to samé Heinze a za Ramose ještě dostaneme velký balík. Za ten si můžeme pořídit lepší beky + jednoho stopera. K němu Pepe nebo Garay. Zkusíme vymyslet nějaká jména, která by přicházela v úvahu. Levý bek - Fabio Grosso. Pravý bek - Eboue, Richards. Stoper - Mexes. To je jen pár jmen, určitě Vás jich napadne daleko více. 

Co se týče ofenzívy, nebylo to špatné. Kromě Gaga, kterému se nedařilo, nezahrál nikdo vyloženě špatně. Robben ukázal, že do sestavy a vůbec do Realu jednoznačně patří. Pokud by ho vedení v létě pustilo, udělalo by velkou chybu. Diarra zahrál celkem slušně, ale také se musí naučit, kde si může dovolit a kde ne. Před třetím gólem hrubá chyba, která dost ovlivnila zápas. Marcelo včera nebyl tak vidět, ale je na něm znát, že může být skvělý záložník. Higuaín potřebuje ještě o trochu zlepšit přehled a bude z něj top hráč. Raúlovi se včera také moc nevedlo, ale třeba se Sevillou ukázal, že má ještě Realu co dát.

Z těchto šesti ofenzivních hráčů bych snad uvažoval jen o jedné změně a to, pokud by někdo nabídl opravdu velký balík za Gaga. Ale jinak hráči zůstat, zvětšit však konkurenci. Jak? Ofenzivní střední záložník, který umí hru tvořit, ale také bojuje - Diego. Jeden hrot, který ale umí i kombinaci - Benzema. Jsou to hvězdná jména, ale vyplatí se to.

Co se týče náhradníků. Huntelaar je zajisté skvělý hráč, který když dostane míč, dokáže dát gól. Zároveň je ale hráč k ničemu, protože když nedostane ukázkové míče (které mu teď nikdo nedá) je na hřišti akorát do počtu. Nebojuje, není použitelný do kombinace. Prodat, ještě dostaneme dost peněz. Van Der Vaart také nic nepředvedl, i když to měl složité. Přesto jsem pro, aby po sezóně odešel. Pokud by přišel například Diego, není ho třeba. Javi García se mi už dlouhodobě nelíbí, ale je to odchovanec, volil bych hostování nebo B-tým, což se mu ale moc líbit nebude. Drenthe, něco podobného jako García. Ten nemusí být špatný, ale volil bych také hostování. Torrese nechat, je to dobrý náhradník. Faubert, Dudek - pryč. 

A na závěr hráči, kteří nebyly z jakéhokoliv důvodu nominováni. Pepe, jednoznačně ponechat, podle mě výborný stoper, který se určitě poučí. Salgado, důstojně se rozloučit a poděkovat. M. Diarra, prodat, dokud za něj něco dostaneme. Sneijder, také určitě nechat. Toto je hráč, který nám může ještě hodně pomoci. A na závěr samostatná kapitola Guti. Řekl bych, že už je čas odejít. Potřebujeme jiný typ ofenzivního záložníka, proto bych i Gutimu poděkoval a rozloučil se.

Na závěr bych si dovolil ukázat sestavu, která by se mi moc líbila do dalšího ročníku ligy.

Brankář: Není o čem, Casillas. Zbytečné něco dalšího říkat, skvělý brankář, kterého nám může kde kdo závidět,

Pravý obránce: Micah Richards. Výborný obránce, který dokáže podpořit ofenzívu, ale stejně dobře brání. Je to bojovník, nevypustí jediný souboj. Navíc dokáže zahrát i na stoperu, pokud se někdo zraní.

Střední obránci: Pepe. Jak už jsem říkal, mě se moc líbí. Škoda toho, co udělal, ale už je to pryč. Určitě se bude ještě více snažit. Navíc mu nechybí důraz, přehled, ale i dobrá rozehrávka.
                          
Mexes. Pokud by se podařilo zrealizovat jeho příchod, bylo by to skvělé. Skvěle technicky vybavený stoper, který dokáže i vstřelit gól. Navíc AS Řím není v dobré finanční situaci a pokud se vrátí Chivu, je to šance na jeho získání.

Levý obránce: Fabio Grosso. Po MS měl slabší sezónu, ale nyní předvádí opět výborné výkony. Dokáže podpořit útok, dát gól. Má dobré centry a navíc se jen tak nenechá obejít.

Pravý záložník: Arjen Robben. Líbí se mi jeho průniky, kdy má míč přilepený na levé noze a nikdo mu ho nemůže sebrat. Pokud se ještě naučí více přihrávat, bude z něj top hráč.

Defenzivní záložník: Lassana Diarra. Tenhle chlapík zapadl skvěle a ukazuje, že je nejen technicky vyspělý, ale dokáže i bojovat. Musí ještě trochu vyzrát, ale věřím, že v konkurenci Gaga bude vynikající.

Ofenzivní záložník: Diego. Velký sen, který se podle mě může docela klidně splnit. Brémy nikdy neřekli, že není Diego na prodej. Jendou k přestupu snad i svolili a musí jim být jasné, že svoji hvězdu neudrží. Zajímavý hráč, který zahrává výborně přímé kopy a hlavně - dokáže vyslat finální přihrávku!

Levý záložník: Sneijder. Velkou konkurencí mu však bude Marcelo. Jeden z nich si tento post zaslouží, oba jsou to dobří fotbalisté, ale trošku jiní. Marcelo je spíše technický, hbitý a rychlý hráč, zatímco Sneijder je zase spíše bojovník s tvrdou střelou.

Útočníci: Higuaín. Tento hráč ještě všem ukáže, co je zač. Už nyní dokazuje, jak je nebezpečný, nebojí se vzít odpovědnost na sebe. Má dobrou střelu a velmi dobrou techniku.

Benzema. Další fantastický hráč, který je obdařen skvělou technikou. Navíc má dobrou hlavu a mohl by tak spolupracovat s Higuaínem. Umí zakončit, ale i vypomoci obraně.

Schválně jsem nehodnotil trenéra, ani nepolemizoval o jeho případných nástupcích, jelikož přesně o tomto tématu chci napsat další glosy. Tak se také vyjádřete, tento článek vyjadřuje jen názor jendotlivce, určitě k tomu máte také co říct.

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (87 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!