Očima podvinha (2)

Čas 19. 11. 2007, 16:27 | Autor podvinho
Očima podvinha.
Očima podvinha.

Máme tady reprezentační přestávku, a proto vám přináším další článek z rubriky očima podvinha. I dnes si do posledního hřebíčku rozebereme některé věci, které nás poslední dobou asi nejvíce zaujaly.

Robinho

Robinho je teď opravdu ve skvělé formě, to musí uznat jak fanoušek Realu, tak Barcelony, tak i jiného klubu. Pod novým trenérem Berndem Schusterem nabral nový dech a dokazuje jaký je talent.

Konečně tak hraje jako v brazilské reprezentaci, kde se mu vždy dařilo, horší to bylo v Realu. Robinho přišel za velké peníze, byl považován za jednoho z největších talentů, kteří běhají po trávnících. On ale trošku stagnoval a nedařilo se mu, jak by jsi představoval.

Ani pod trenérem Capellem to nebylo ono. Robinho musel hodně bránit a to není nic pro něj. Pod Berndem Schusterem, se ale Robinho může věnovat hlavně útočné fázi, ve které je k nezadržení.

Dostal šanci a důvěru a chytnul ji za pačesy, tak to má být. Robinho má ještě pořád Realu, Brazílii, ale i celému fotbalovému světu co ukázat a věřme že se mu to povede.

Obrana

Nyní přejdeme k trošku pro nás nepříjemnějšímu tématu. Od výborného Robinha, k tragické obraně. Opravdu si myslím, že slovo "tragické" je na místě.

Obrana kupí jednu chybu za druhou, stopeři jsou velice špatní. Cannavaro a Metzelder hrají opravdu špatně, snadno ztrácejí balóny při rozehrávce, nejsou vůbec jistí. Pepe byl zraněný, ale před zraněním to taky nebylo ono, tak doufejme, že aspoň on se do toho dostane.

Pravý bek Ramos je jediný, který zatím podává dobré výkony, i když se občas nestíhá vracet, protože dost útočí, což je mu taky dost vyčítáno, ale je to nejsilnější článek naší obrany. Levý obránce Marcelo podává zajímavé výkony. Někdy má skvělé momenty, někdy horší. Poslední dobou se mi zdá, že dost špatně brání, lehko se nechá odstavit od míče.

Heinze zatím podává také nevyrovnané výkony, i když zatím moc šancí nedostal, ale že by nějak přesvědčil, to se říct nedá. Torres, to je zatím spíše náhradník, na základní sestavu ještě nemá, ale je ještě mladý, má čas.

Každopádně v zimním přestupovém období bych se zaměřil na obranu. Určitě bych nekupoval hvězdy typu Kaká, ale spíše nějakého stopera. Mě osobně by se líbil třeba takový Vincent Kompany. A co vám?

Kaká a Ramos

Tady je můj názor jednoznačný, podle mě ani jeden z těchto skvělých fotbalistů svůj klub neopustí. Kaká chce podepsat s Milánem novou smlouvu, Ramos naopak říkal, že by chtěl být jednou kapitánem Realu a chtěl by zde skončit kariéru.

Další přestupové spekulace se honí hned kolem několika hráčů. Nechybí hráči kalibru Drogby, Van Der Vaarta nebo Lamparda. Podle mě příchody třicetiletých hvězd Chelsea za obrovské peníze jsou zbytečné a nereálné.

Mě by se daleko více líbil Rafael Van Der Vaart, či Dego z Brém. Ale jak už jsem psal výše, hlavně stopera prosím pane Calderone!

Iker Casillas

Pro mě další jasné téma. Ikera chtěl totiž Tottenham a prý v zimě nabídne částku okolo 29 mil. euro. I za 100 mil. euro bych ale Ikera neprodával. O špičkové top gólmany, jakým Iker určitě je, je nouze.

Kdo by ho nahradil? Pojďme si tedy říct, kdo ještě mezi ty top brankáře patří. Tak asi určitě Petr Čech, který je Casillasovi hodně podobný a určitě by jsme ho nezískali lehko a ještě dráž.

Buffon je určitě skvělý brankář, ale je starý a jeho cena by se té Ikerově minimálně vyrovnala, tak proč měnit skvělého mladého brankáře, za skvělého starého? Jednoznačná odpověd, Iker je v Realu a ještě dlouho bude...

Real Madrid

A jako vždy na závěr to nejlepší. Co se tedy v Realu za poslední dobu stalo? Vlastně nic...

Real stále vede tabulku, i když nějakým zaváháním se určitě nevyhnul. Důležité ale je, že i přesto Real vede 4 body před Barcelonou a Valenciií, i když překvapení soutěže Villareal, je jen bod za ním.

Na evropské scéně se také Realu daří, svojí skupinu vede o 3 body a na 99% postupuje. No ono taky pokud by se tak nestalo, byla by to ostuda jako hrom.

Také to sice nebyly jednoznačná vítězství, jako třeba zápas s Olympiakosem, který jsme otáčeli na poslední chvíli. Ale vítězství jako vítězství, důležité je, že to naši kluci vždy dotáhnou. Jako s Mallorcou...

Já jsem tedy zatím s Realem tuto sezónu spokojený, opět jsme se začali snažit hrát pěkný fotbal, i když k dokonalosti ještě dost chybí. A co si myslíte vy? Jak jste zatím spokojení? Jsem zvědavý na vaše názory...

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!