REPORT: Chelsea - Real Madrid 2:0. Domácí zaslouženě postupují do finále Ligy mistrů

Čas 05. 05. 2021, 22:52 | Autor S3F1K
Thibaut Courtois pochytal co mohl, ani to však nestačilo

Domácí byli mnohem lepší, efektivnější a hladovější. Kanté a spol. se tak utkají s Manchesterem City v instanbulském finále. Za Chelsea se prosadili Werner a Mount.

Zápas začal poměrně opatrně, až na pár tvrdších zákroků domácích Blues, které Orsato buď pustil, nebo je nikterak karetně netrestal. Nutno dodat, že Real vyběhl v jiném rozestavení, než se zprvu zdálo. Vzadu působili všichni tři stopeři, na levém kraji Mendy, na pravém Vinícius, což byla jeho premiéra na tomto postu.

Za prvních dvacet minut stály za zmínku tři situace. Nejprve z dálky pálil doprostřed branky Kroos, chvíli poté dělovkou do rukavic pozdravil Courtoise Rüdiger. Kroose chvíli poté napodobil podobnou střelou Modrić, ale Senegalec Mendy byl opět pozorný.

Poté ještě nebyl uznán Wernerovi gól, protože byl správně v postavení mimo hru. O sobě dal vědět i Real, Benzemovu ránu k tyči ale skvěle vyrazil Mendy, tohle by byl gól. Ve 28. minutě se však již skóre měnilo, Kanté vystihl rozehrávku Realu, natáhl krok a předal míč Havertzovi, který přehodil Courtoise. Míč sice skončil na břevně, ale Werner byl na správném místě a doklepl z lajny míč do odkryté branky.

Nedlouho poté měl na hlavě vyrovnání Benzema, jeho hlavičku ovšem skvěle vyrazil na roh skvěle chytající Mendy. Domácí působili z brejků, na což mají typologické hráče, Real se snažil kombinovat, ovšem bez úspěchu a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas začal beze změn a téměř po dvou minutách mohli domácí opět slavit, Havertz ale trefil pouze břevno. Ani Ramos, ani Militão jej nedokázali zastavit, Real měl tedy obrovské štěstí.

Po hodině hry se Zidane rozhodl hru oživit a Mendyho s Vinim nahradili Valverde a Asensio. Domácí poté postupně zazdili mnoho šancí, Mount pálil nad, Havertze vychytal Courtois a Kantého skvěle zblokoval Valverde. Vědět o sobě dal i Hazard, Mendyho však z úhlu nepřekonal.

Casemira poté nahradil Rodrygo a hosté vrhli všechno na jednu kartu. Postupové razítko a letenky do Instanbulu pro domácí poté zařídil Mason Mount, kterého skvěle našel Pulišić. I v této akci měl prsty Kanté, který celou akci rozjel.

Ani nasazení Mariano a následné čtyřminutové nastavení již nic nezměnilo a domácí tak zvítězili 2:0.

Nutno dodat, že Chelsea si postup jednoznačně zasloužila, hostům nezbývá, než se snažit vybojovat titul v LaLize. Již v neděli čeká Ramose a spol. náročný duel se Sevillou.