REPORT: Real Madrid - Liverpool 3:1. Skvělý výkon domácích, hrdinou zápasu byl dvougólový Vinícius

Čas 06. 04. 2021, 22:53 | Autor S3F1K
Vini přijímá gratulace

Skvěle vyšel dnešní zápas hráčům Realu, kteří od úvodního hvizdu na hřišti ukazovali, že si jdou pro výhru. Mužem zápasu byl Brazilec Vinícius, který skóre duelu otevíral i zavíral. Kromě něj se trefil také Asensio. Za hosty korigoval na 1:2 Salah.

Dnešní první vzájemné měření dvou fotbalových gigantů muselo bavit od samého začátku, zejména fanoušky Los Blancos. Aktivitou hýřil především Vinícius, do kombinace se skvěle zapojoval Benzema, snažil se rovněž Asensio.

První velká šance přišla po necelé čtvrthodině hry, kdy Mendy u lajny bez problémů obešel Arnolda a nacentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal Vinícius, mířil však těsně mimo. Brazilce to však nemuselo moc mrzet, protože za chvíli se dostal do další šance a tentokrát rozvlnil síť za Alissonem Beckerem. Běžela 27. minuta a Kroos poslal naprosto dokonalý centr za obranu, kde si jej jedním dotykem Vini zpracoval do běhu a bezpečně propálil svého krajana v hostující brance. Kompletní rozbor branky najdete zde.

Los Blancos nadále byli aktivnějším týmem a chvíli na to, byli odměněni znovu. Kroos centroval na levý kraj hřiště, kde hlavičkou chtěl hrát Arnold na Beckera, jenže míčem jen dokonale vybídl ke skórování Asensia, který si ještě Alissona přehodil a doklepl do prázdné branky - 2:0. Tímto stavem také skončil první poločas.

Druhou půli začali lépe hosté a téměř ihned byli odměněni brankou na 1:2. Jota proběhl středem hřiště a jeho střela byla Modrićem zblokována, dostala se k Salahovi a ten propálil Courtoise. V ofsajdu se zapomněl Lucas a tak VAR branku regulérně uznal, běžela 51. minuta a mimochodem, první střela hostů v tomto zápase.

Hosty branka probudila a najednou jich bylo plné hřiště. Nedlouho poté Jota posílal dloubáček do vápna, který Vázquez zvládl doprovodit do zámezí a další šanci zabránil.

V 65. minutě si po autovém vhazování převzal míč Karim Benzema, zpětnou přihrávkou našel ve vápně volného Modriće, který zvedl hlavu a na penaltovém puntíku stál Vinícius, který bez přípravy a bez sledování branky zamířil přesně k tyči, Becker se natahoval marně, 3:1.

Do hry se pak ještě dostali Valverde a Rodrygo, ale i oni se spíše soustředili na to, aby domácí udrželi míč co nejdále od své branky a snažili se jen kontrolovat a nedovolit hostům nějaký závěrečný tlak.

Klopp poté do hry poslal čerstvého Firmina a Shaqiriho, čímž jasně ukázal, že by rád do Liverpoolu odvezl lepší výsledek. I přesto se ale na skóre nic nezměnilo a Los Blancos jsou jednou nohou v semifinále Ligy mistrů.