REPORT: Atalanta - Real Madrid 0:1. První zápas osmifinále Ligy mistrů rozhodl Mendy

Čas 24. 02. 2021, 22:54 | Autor podvinho
Ferland Mendy slaví gól

Vynikající výsledek odvezl Real Madrid z půdy Atalanty Bergamo! V prvním duelu osmifinále Ligy mistrů totiž španělský celek využil brzké vyloučení hráče soupeře a po gólu Ferlanda Mendyho ze závěru utkání si připsal nadějnou výhru 1:0. Real udržel čtvrté čisté konto v řadě.

Real Madrid začal utkání na půdě Atalanty velmi dobře, přestože šlo spíše o hru po vápno a do šancí se svěřenci Zinedina Zidana nedostávali. Hodně aktivní byl především obránce Ferland Mendy, který z pozice levého obránce často podporoval útok.

To se vyplatilo v 17. minutě, kdy mohl jít Mendy sám na branku, ovšem fauloval ho Remo Freuler, a protože byl poslední hráčem, dostal červenou kartu. Od té chvíle Real italský celek mačkal.

Největší šanci v prvním dějství si připsal Casemiro, který hlavičkoval těsně před poločasovým hvizdem, ale gólman Atalanty ho vychytal. Před Brazilcem neuspěli ve svých příležitostech ani Nacho, Isco a Vinícius Junior. Jedinou šanci domácích měl Luis Muriel, ale netrefil branku.

Ve druhém poločase se hrálo už vyloženě na jednu branku. Přesto se Real Madrid dlouho ne a ne prosadit. Opět neuspěl Vinícius Junior či Luka Modrić. Oživení nepřinesla ani střídání, Mariano byl úplně odříznutý od hry.

V 86. minutě to ale přece jen přišlo. Toni Kroos rozehrál roh nakrátko, Luka Modrić posunul míč k volnému Ferlandu Mendymu a ten umístěnou střelou pravačkou parádně překonal domácího brankáře - 1:0!

Vedení si už Bílý balet do konce utkání v pohodě pohlídal a odvezl si cennou výhru.