REPORT: Real Madrid - Mönchengladbach 2:0. Bílý balet postupuje do osmifinále LM z prvního místa

Čas 09. 12. 2020, 22:48 | Autor thjuks
Karim Benzema vstřelil obě branky

Real Madrid v poklidu zvládl klíčový zápas proti Gladbachu a v závěrečném utkání skupiny B Ligy mistrů si zajistil postup do další fáze turnaje. Remíza v souběžně hraném utkání Interu se Šachtarem dokonce Bílému baletu zajistila první místo ve skupině a Gladbachu druhou postupovou příčku.

Real Madrid začal utkání sebevědomě a už od začátku ovládal hru. Klid na kopačky přinesla branka Karima Benzemy už v 9. minutě utkání po krásném centru výborně hrajícího Lucase Vázqueze. Do konce poločasu se situace ještě opakovala jen s rozdílem asistenta, kterým byl Brazilec Rodrygo.

Hosté celý zápas tahali za kratší konec, což dokazuje i statistika jediné střely na branku. Po prvním poločase dokonce málem šla Borussia do šaten s třígólovým výpraskem, ale sudí Kuipers správně neuznal gól Luky Modriće. Nestárnoucí Chorvat navíc trefil z voleje levou tyč.

Ve druhém dějství si hladový Karim Benzema šel pro hattrick. Tvrdou ranou ale trefil břevno a v závěru utkání nechal vyniknout brankáře Sommera. Neuspěl ani aktivní Vázquez, který orazítkoval pravou tyč branky.

Výhra byla jediným důstojným způsobem zakončení skupiny Ligy mistrů. Pouze výhra mohla s jistotou zajistit postup, ke kterému si nakonec Real zkušeným výkonem v tomto utkání našel cestu.

Přestože hráči Gladbachu prohráli, z trávníku odcházeli vítězně. Na mobilním telefonu sledovali bezgólový výsledek zápasu Inter – Šachtar, který německému klubu zajistil druhé místo v tabulce. Real Madrid postupuje z první příčky.