REPORT: Šachtar - Real Madrid 2:0. Los Blancos si zkomplikovali postup do osmifinále Ligy mistrů

Čas 01. 12. 2020, 21:19 | Autor thjuks
Martin Ødegaard tentokrát nehrál příliš dobře

Real Madrid i podruhé ve skupině Ligy mistrů prohrál s ukrajinským Šachtarem a značně si zkomplikoval případný postup do osmifinále. Rozhodne až závěrečné kolo skupiny B.

Začalo to dobře, Asensio již v páté minutě trefil tyč. Branka tak sice nepadla, ale sympatický úvod Realu, který by si v případě výhry zajistil postup. Do konce poločasu měl Bílý balet ještě několik nadějných šancí, ale nic podobného se neopakovalo.

Šachtar byl pasivnějším týmem, ale ve druhém poločase začal vystrkovat růžky. A to především z protiútoků, které má Doněck na vysoké úrovni. Nejprve zahrozil Taison, ale Courtois byl na svém místě.

Jenže na střelu Detinha, který přišel na hřiště za zraněného Moraese, už byl gólman Realu krátký. Míč Brazilci nešťastně přistrčil bek Mendy.

Real se pokusil přidat na tempu, hlavně v závěrečné třetině zápasu. Do hry přišli Vinícius, Isco a Mariano, ale herní obraz se příliš nezměnil. Naopak brzy bylo vymalováno, když se jen asi šest minut od příchodu na hřiště trefil po hezké individuální akci jednadvacetiletý Izraelec Manor Solomon.

Real Madrid je ve skupině třetí, má 7 bodů jako druhý Šachtar. K postupu musí mít po posledním, šestém kole, bodů více právě než Šachtar.