Zidane před Interem: Tým je v dobré kondici a jsme si vědomi důležitosti tohoto zápasu

Čas 25. 11. 2020, 13:30 | Autor Zbyněk H. | ZdrojRealMadaridTV, Realmadryt.pl
Zinedine Zidane na tiskové konferenci
Zinedine Zidane na tiskové konferenci

Trenér Los Blancos, Zinedine Zidane, se v úterý objevil na tiskové konferenci před dnešním zápasem Ligy mistrů proti Interu Milán. Přinášíme Vám to nejdůležitější z tohoto setkání trenéra Realu Madrid s novináři na San Siru.

Budete bojovat na velmi těžkém terénu o tři klíčové body. V jaké psychické a fyzické formě je tým?

Myslím, že v dobré. Jsme připraveni. Známe význam tohoto zápasu a všichni chceme odehrát dobrý zápas. Jsme připraveni. Nyní máme poslední trénink a myslíme na zítřejší zápas.”

Říká se, že nemáte rád Mariana, ale při zraněních a onemocněních dostal šanci. Jaký je váš názor na tohoto hráče? Co může udělat pro tým v nepřítomnosti Benzemy a Joviče?

V zápase ukázal, čím může přispět. Je s námi, vyšel na hřiště a dal ze sebe všechno. Jsme s tím spokojeni, nic víc.

Už nějakou dobu koluje statistika, že Real Madrid prohrál 7 z posledních 8 zápasů v Lize mistrů bez Sergia Ramose. Jaké je fotbalové vysvětlení, že Real Madrid bez Sergia není tak silný jako s ním?

Známe význam Sergia. Víme, co je to za hráče. Statistiky jsou však na to, aby se překonaly. Chtěli bychom, aby byl s námi, ale není to možné, protože je zraněný. Jsme tu však spolu s dalšími hráči. Pokusíme se to společně změnit. Víme, že je to finále, že jsou to 3 body, známe tabulku a budeme hrát hru s vědomím, že budeme trpět. Chceme však získat 3 body.

Jste zpět na San Siru, kde jste v roce 2016 jako trenér vyhrál svůj první velký titul s Realem Madrid. Považujete se za lepšího trenéra než před 4,5 lety?

No... Co k tomu mohu říct? Pff, nic. Jsou to 4 roky zkušeností a nakonec se nic nezměnilo na tom, kdo jsem a na tom, že chci dále trénovat a všechno si to užívat. To je pro mě nejdůležitější věc.

Máte vysvětlení pro vzestupy a pády týmu během jednotlivých částí zápasů? Všichni prožíváme těžké chvíle spolu s hráči, ale proč má tým dobré chvíle, když jde do vedení a najednou se to všechno zhroutí, jako tomu bylo s Interem nebo Villarrealem?

Myslím, že to, o čem mluvíte, se s Interem nestalo. Měli jsme potíže, ale to je v zápase normální. Tým začal dobře a dobře i skončil, ale měli jsme problémy, protože jsme hráli proti skvělému soupeři. Nedávno to bylo stejné s Villarrealem. Vyhrávali jsme do 74. minuty a přišla jedna akce, ze které skórovali. To se může stát. Nejsem fatalista. Je to jen fotbal. Jednoduše pracujeme na tom, abychom se zlepšili v obraně a nedostávali jsme góly, a následně se pokusíme skórovat.”

Pokusíte se přesvědčit Isca během zbývající doby do lednového přestupového okna, aby neopouštěl Real Madrid?

Isco je s námi.

Toto je Real Madrid, vždy musíte zápas vyhrát, ale při všech absencích a celé situaci okolo, považoval byste remízu zítra za dobrý výsledek?

(Smích) Ne, vždycky si jdeme pro vítězství. Nevíme, co se stane, ale nejdůležitější je udělat maximum. A my vždy jdeme pro vítězství, to je jasné.

Existují informace, že Inter má zájem o Isca, který vás chce opustit. Uvažujete o jeho výměně za Eriksena?

Nebudu do toho vstupovat. Isco je náš hráč. Nevím, do kdy jím bude, ale dnes je to náš hráč a jsme s ním spokojeni.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!