REPORT: Mönchengladbach - Real Madrid 2:2. Mocným finišem zachránili Los Blancos bod!

Čas 27. 10. 2020, 22:56 | Autor Laša
Real Madrid v posledních vteřinách zachránil bod

Mnoho nescházelo, a i druhý zápas základní skupiny Ligy mistrů mohl z pohledu Realu Madrid skončit ostudou. V Borussia Parku tým Zinedina Zidana prohrával již 0:2. V závěrečných minutách však bod pro Los Blancos zachránili Benzema a Casemiro!

Po vítězném El Clásicu neměl Zinedine Zidane důvod měnit základní sestavu. Proti hříbatům tak nastoupila takřka totožná jedenáctka, která vystartovala v sobotu proti Barceloně. Jen zraněného Nacha nahradil stejně jako na Camp nou Lucas Vázquez. Potěšující byl i návrat Edena Hazarda alespoň na lavičku Los Blancos.

Real Madrid vstoupil do utkání podstatně lépe, než před týdnem proti Šachťaru Doněck. Ale pokusy Casemira ani Karima Benzemy v úvodních 20 minutách Sommera v bráně Mönchengladbachu pouze vystrašily, zasahovat však proti nim nemusel. Pořádně jej protáhla až pravačka Toniho Kroose. Gólman Borussie musel jeho tvrdou střelu s vypětím všech sil vytáhnout na roh, po němž se neujala ani hlavička Benzemy.

A tak  stejně jako před týdnem Los Blancos i tentokrát inkasovali jako první. Po sérii nepřesností a několika nešťastných odrazů prostřelil Courtoise Marcus Thuram. Izraelský sudí Orel Grinfeld ještě jeho branku přezkoumával pomocí VAR. Domácí hříbata tak šla do vedení hned z první střely v utkání.

S rychlou odpovědí mohl přijít ve 37. minutě Marco Asensio, který se po rychlé souhře Los Blancos dostal sice do těžkého úhlu, i tak ale proti jeho štiplavé střele musel Sommer zasahovat a vyrazit ji na roh. Proto šel Real Madrid do kabin o po úvodních 45 minutách za nepříznivého stavu 0:1

Zinedine Zidane o přestávce nevyužil možnosti střídání a ve 47. minutě málem srovnal Marco Asensio. Jeho střelu ale Ginter tečoval na břevno. A pak se začaly dít věci. Mönchengladbach využil zmatku v obraně Realu Madrid v 58. minutě, kdy sice Courtois vyrazil střelu Pléy, na dorážku Thurama však již nestačil. Při této situaci chyboval Ferland Mendy, který si nepohlídal ofsajdovou linii.

Dvoubrankové manko Real Madrid na několik dalších minut zcela vyvedlo z míry a jen se štěstím Zidanovi svěřenci neinkasovali v dalších minutách třetí hřebíček do rakve. Nejprve v 61. minutě Pléa neprostřelil z blízkosti Courtoise, o pět minut později Stindlova střela těsně minula pravou tyč.

Na tento vývoj již Zinedine Zidane musel reagovat, a na hřiště vyslal Luku Modriće a Edena Hazarda, kteří nahradili Toniho Kroose a Viníciuse. A střídající Hazard mohl vzápětí dostat Real Madrid na dostřel. Po nahrávce Benzemy ale pálil jen do boční sítě.

Šlo však po hříchu o příležitost jedinou. Mönchengladbachu se několika brejky a střídáním povedlo tlak Los Blancos rychle otupit. Minuty tak Realu utíkaly příliš rychle. Do tlaku se Borussii povedlo sevřít až po 80. minutě

A 87. minuta přinesla vzkříšení nadějí na bodový zisk. Valverde centr sice trochu přetáhl, Varane jej ale vrátil do ohně, kde si míč našel Karim Benzema, který konečně Sommera propálil. Schylovalo se k napínavému závěru.

Real Madrid už v závěru hrál vabank. Přesun Sergia Ramose na hrot se však vyplatil. Kapitán Los Blancos sklepl centr Modriće přímo ke Casemirovi, který chladnokrevně srovnal na konečných 2:2!