REPORT: Real Madrid - Šachtar 2:3. Domácí prospali první půli a mají o čem přemýšlet

Čas 21. 10. 2020, 20:45 | Autor S3F1K
Valverdeho branka nebyla uznána pro ofsajd

Po prohře s Cádizem a před víkendovým El Clásicem měl Real Madrid perfektní šanci spravit si chuť. Bohužel první poločas bylo na hřišti pouze hostující mužstvo. Diametrálně odlišný druhý polčas, který byl hoden Realu však na body nestačil. Domácí prohráli 2:3, branky vstřelili Modrić a Vinícius Júnior.

První šanci utkání si připsali domácí, kdy si Marcelově patičce střílel Asensio, nicméně branku nedal. Poté začali hrozit hosté, zejména z brejků. První šanci Marlose vychytal Courtois, skóre se tedy neměnilo.

Nicméně další šance hostů už skončila gólem, krajní bek Kornienko zatáhl míč na střed a na poslední chvíli předal Tetemu, který nedal Courtoisovi šanci a trefil přesně k tyči, 0:1.

Ani ne 10 minut poté obrana domácích opět zaspala a Varane, ve snaze odkopnout míč, si jej srazil do vlastní sítě a hosté vedli 2:0. Aby toho nebylo málo, ve 42. minutě se trefil ještě Solomon a do šaten se šlo za stavu 0:3. Je však nutno dodat, že zcela po právu, domácí na hřišti nebyli.

Do druhé půle poslal Zidane Benzemu, který na place nahradil Rodryga. Domácí do druhého poločasu vlétli jako uragán, rohy a šance přibývali. Dělovku Asensia ještě gólman Trubin vyrazil. Těžko hádat, co se dělo v šatně, ale na druhý poločas nastoupil úplně jiný Real Madrid.

První branku domácích vstřelil po tlaku Luka Modrić, když za vápnem převzal balón a nechytatelně jej poslal do levého horního rohu branku a snížil na 1:3, to běžela 54. minuta.

O pět minut později se na hřiště dostal Vinícius, který skóroval ihned po nástupu na trávník, obral o míč obránce a nedal Trubinovi šanci, 2:3. O dalších pet minut později domácí zachránil Courtois, kdy po dalším samostatném průniku vychytal Teteho.

Avšak, kdo čekal drtivý tlak Realu, nedočkal se. Po pasáži, kdy domácí snížili na dostřel jedné branky, jakoby ubrali nohu z plynu a na body tak již nedosáhli. Kvůli ofsajdu neplatil gól Marlose, VAR odvolal branku Valverdeho.

Zidanova parta má před sobotním El Clásicem o čem přemýšlet.