REPORT: Real Madrid - Manchester City 1:2. Do Anglie bez Ramose a s brankovým mankem

Čas 26. 02. 2020, 22:52 | Autor S3F1K
Karim Benzema v souboji

V závěru dobře rozehraného zápasu domácí naprosto vyhořeli a v odvetě je čeká téměř neřešitelný úkol, a to porazit na domácí půdě Manchester City. Posledních 15 minut zápasu bylo jako z hororu, hosté napřed vyrovnali, šli poté sami do vedení a Real ještě dohrával bez kapitána Ramose, který se tak na odvetu bude dívat pouze z tribuny Etihad Stadium. Domácí branku vstřelil Isco, za hosty se trefil Jesus a z penalty De Bruyne.

Oba celky začaly velice opatrně, na první střelu se čekalo téměř 16 minut, kdy nepřesně nad branku pálil stoper Varane. O pět minut později však již hosté mohli jít do vedení. De Bruyne skvěle vyslal Gabriela Jesuse, toho však bravurně vychytal Courtois a zabránil tak jasnému gólu.

O necelých deset minut později se skóre mohlo měnit znovu, tentokrát však pro domácí. Mendy poslal centr do vápna, odkud hlavičkoval Benzema, jenže i zde fantastickým zákrokem zabránil brance Ederson. Podkluzující Vinícius Jr. již nestihl včas zareagovat a míč doklepnout do prázdné branky.

Vzápětí se hostům zranil stoper Laporte, jehož místo zaujal Fernandinho. Do šaten se mohlo měnit skór ještě jednou. Jesus vybojoval rohový kop, který zahrával De Bruyne a první jmenovaný mohl otevřít skóre, na brankové čáře však se štěstím zasáhla dvojice Ramos-Casemiro a Valverde míč odkopl.

Druhý poločas začal poměrně zostra, domácí prvních 10 minut působili, jakoby byli ještě v šatně. V 50. minutě mohl skórovat Mahrez, o kousek však minul levou tyč. Sedm minut na to, byl ve skvělé šanci opět Mahrez, tentokrát ho však vychytal Courtois.

Skóre se měnilo na domácí straně, hráči Realu vystihli rozehrávku City, Vinícius Jr. zatáhl míč k vápnu a milimetrově našel Isca, který překonal bezmocného Edersona, 1:0.

V tuto chvíli byl, nebo alespoň měl být, Real na koni. Jenže City zařadili vyšší obrátky a Real působil dojmem, že bude výsledek 1:0 bránit do závěrečného hvizdu.

V 78. minutě centroval De Bruyne do vápna, kde lehce postrčil domácího stopera Ramose Gabriel Jesus a hlavičkoval do protipohybu Courtoise, 1:1.

O chvíli později vykoupal Sterling Carvajala a vybojoval jasnou penaltu, kterou s přehledem proměnil kapitán hostů De Bruyne.

A aby toho nebylo málo, červenou kartu ještě uviděl Sergio Ramos, který lehce zatáhl Jesuse a rozhodčí poslal kapitána Realu do sprch.