Sergio Ramos: Tohle je klíčový týden sezóny. Prostor pro jakoukoliv chybu je minimální

Čas 25. 02. 2020, 21:37 | Autor Laša | Zdrojrealmadrid.com
Sergio Ramos na tiskovce
Sergio Ramos na tiskovce

Dvojzápas s Manchesterem City a Barcelonou je klíčovou fází probíhající sezóny. To soudí před utkáním proti Citizens Sergio Ramos

Liga mistrů je pro nás speciální soutěží. Už jen úvodní hymna je pro fanoušky i hráče velkou motivací ještě před tím, než se poprvé kopne do míče. Není náhoda, že Real Madrid drží rekord v počtech vítězství v Lize mistrů. Proto mezi fanoušky a hráči existuje zvláštní magické spojení. Není třeba dalších slov. Pro mě je velkým privilegiem a poctou, že mohu za Real Madrid nastoupit v Lize mistrů. Jsou to nesmírně vzrušující a hodně motivující zápasy.

Ve fotbale jsou rozhodující výsledky. Tým se příliš nezměnil. Ztratili jsme v sezóně několik zápasů, v nichž jsme hráli dobře. Naposledy o víkendu proti Levante. Tým měl dobré představení, hráli jsme, co jsme chtěli, ale nepodařilo se nám převahu proměnit. Za to jsme také zaplatili. Tým tvrdě pracuje bez ohledu na výsledky. Jediný způsob, jak dosáhnout našich cílů, je, že ať už hrajeme dobře, nebo špatně, důležitá je na konci zápasu výhra. Morálka týmu je vysoká. Doufám, že to přeneseme na hřiště.

Dva těžké zápasy. „Tento týden je okamžikem pravdy v Lize mistrů i La Lize, kde nás čeká El Clásico. Máme ideální příležitost k tomu, abychom učinili zásadní krok v našem záměru. Chceme vyhrát všechno. Nemáme teď čas, abychom se omlouvali nebo vymlouvali, protože jsme v klíčové fázi sezóny. I nadále musíme pracovat se stejným hladem a touhou po úspěších. Výsledky se dostaví, pokud s touto mentalitou budeme pokračovat.

Vztah s rozhodčími. „Že jednám tvrdě s rozhodčími? Nezdá se mi. Filozofie sudích v Evropě je jiná než ve Španělsku. Někde jsou sudí o něco tolerantnější k určitým věcem. Myslím, že jsem v posledních letech hodně zapracoval na svém vztahu s rozhodčími. Pokud pominu poslední zápas, kdy v tom bylo i něco osobního, si myslím, že s nimi mám dobrý vztah. Že mi hrozí nějaká sankce za mé komentáře po sobotním utkání? Nebojím se toho. Nemyslím si totiž, že jsem řekl něco špatného, nebo že bych nevykazoval dostatek respektu k rozhodčímu. Žijeme přece v demokracii. Věřím, že jsem měl právo vyjádřit svůj názor.

Nízká produktivita. „Málo vstřelených gólů? Záleží na úhlu pohledu. V této sezóně jsme již něco vyhráli, držíme se v soutěžích tak, že máme šanci splnit naše cíle. Nikdo doposud příliš nehovořil o tom, že bychom nedávali branky. Pokud je nedají útočníci, jsou za nimi hráči, kteří toho schopni jsou. Není to ani o tom, že bychom si nevytvářeli šance. Prostě jsme neproměnili šance. Je teď zvláštní, že hovoříte o nízké produktivitě jen pro to, že máme za sebou 3, 4 horší výsledky. Tahle sezóna ještě bude dlouhá. Uvidíme, jestli se tým může ještě více zlepšit.

Rivalita s Pepem. „Ke Guardiolovi mám obrovský respekt. Myslím si, že je to fantastický trenér se spoustou zkušeností. Jeho výsledky hovoří za vše. Jsme motivovaní proti komukoliv. Soustředíme se teď na Ligu mistrů, bez ohledu na to, zda proti nám stojí trenér, který byl před lety v lize naším rivalem. Naším úkolem je teď porazit City. Z osobního hlediska mě více zajímá, abychom se dostali do dalšího kola soutěže.

Nová smlouva. „S Realem mám skvělé vztahy. Na nikoho netlačím, abych tu rychle podepsal prodloužení smlouvy. Ani klub na to netlačí. Určitě dojdeme k dohodě. Nikdy jsem si nedával požadavky, že bych chtěl rok, dva, nebo čtyři. Chápu klubovou filozofii, že starším hráčům nechce dávat víc než jednoleté kontrakty, pokud dosáhnou určitého věku. Někteří lidé se možná snaží vytvořit neklid tam, kde není. Ani já, ani klub necítíme v této fázi sezóny potřebu jednat o prodloužení smlouvy. Nejdůležitější je teď pro nás všechny Liga mistrů a La Liga. Dvě soutěže, v nichž musíme hodně bojovat, abychom v nich byli úspěšní. Určitě se dohodneme, nemějte strach. Pokud mě klub bude chtít, budu zde pokračovat.

Tlak. „Jsme ve fázi, kdy není příliš mnoho prostoru pro jakoukoliv chybu. Protože i malá chyba nás může stát trofej. Tyto okolnosti vytvářejí na hráče tlak. Tohle je rozhodující týden sezóny, kdy uvidíme, co v nás doopravdy je. Je to v našich rukou, ale musíme to promítnout do dění na hřišti.

Santiago Bernabéu
6. díl podcastu: Klíče úspěchu a předpověď Ligy mistrů

Co stojí za tím, že se Real Madrid konečně posunul do čela La Ligy a kde má Zidanův tým stále rezervy? V 6. díle podcastu Co na to Madridistas se podíváme hned na čtyři soutěže a velký prostor dostane pochopitelně Liga mistrů, která má v plánu osmifinále. Bílý balet se utká s Man City. Postoupí? Tipují Podvinho, Thjuks a Siky.  Poslouchejte ZDE>>

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!