REPORT: Real Madrid - Club Bruggy 2:2. Po ostudné první půli jen bod

Čas 01. 10. 2019, 21:05 | Autor podvinho
Sergio Ramos

Real Madrid dál čeká na výhru v aktuální sezoně Ligy mistrů. Ve druhém zápas proti belgickým Bruggám sice dokázal stáhnout soupeřův náskok, ale stačilo to pouze na bod. A ten je málo. Útok Realu byl navíc žalostný, skórovat tak museli Sergio Ramos a Casemiro.

Real Madrid začal utkání s Bruggami velmi špatně, jakoby si snad ani neuvědomoval důležitost tří bodů z tohoto utkání. A právem byli domácí brzy potrestáni.

V 9. minutě obrana Realu nechala soupeře nepochopitelně snadno rozehrát a dostat se až k vápnu domácích, kde útočník Dennis i s notnou dávkou štěstí dostal míč do sítě. Pomezní sudí sice nejdříve mával ofsajd, VAR ho ale vyvrátil a gól platil.

Kdo čekal, že se Real po tomto šoku nadechne k tlaku, byl zklamán. Real nadále nevěděl, jak otevřít obranu soupeře a mnohé útoky působily až komicky. A ještě hůře bylo ve 39. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil Dennis. Obří chybou k tomu přispěl zkušený Luka Modrić.

Poločas tak skončil 2:0 pro hosty. Před začátkem toho druhého čekalo fanoušky překvapení, protože na hřiště nastoupili střídající Areola a Marcelo. Jak se poté ukázalo, Courtois i Nacho ale střídali z důvodu zdravotních potíží.

Tak jako tak, Real se konečně probudil a začal soupeře tlačit. A v 55. minutě přišla také odměna, kdy se po centru Karima Benzemy prosadil kapitán Sergio Ramos. Opět sice musel gól potvrdit VAR, ale branka platil a bylo to 1:2.

Bílý balet byl nadále lepším týmem a dokázal si vytvořit i nadějné příležitosti, jenže proměnit je nedokázal. A nechybělo mnoho, aby byl znovu potrestán. Po špatné Ramosově rozehrávce se řítil útočník Brugg sám na Areolu, ten ale skvěle zasáhl.

Když už to vypadalo na šokující porážku, rozehrál přímý kop Toni Kroos, Casemiro se prosadil přes exslávistu Simona Deliho a vyrovnal na 2:2! Na víc se ale již Los Blancos nezmohli a tak zápas skončil zklamáním - remízou 2:2.