5 hlavních viníků hrozivého týdne: Solari se bál změn, Kroos a Casemiro zklamali na plné čáře

Čas 06. 03. 2019, 12:54 | Autor podvinho
Casemiro se s formou nepotkal
Casemiro se s formou nepotkal

Fotbal je jednoznačně týmovým sportem. Real Madrid prožil hrozivý týden a zklamal jako celek. Když ovšem umíme po výhrách velebit jedince, pojďme se podívat i na ty, kterým utkání zvlášť nevyšla a pokud chtějí zůstat součástí nejlepšího klubu světa, musí se o hodně zlepšit.

1. Santiago Solari

Ač si jedním vydařeným měsícem přece jen část fanoušků naklonil na svou stranu, náročný týden ukázal Santiaga Solariho v plné nahotě. Argentinský trenér nedokázal vůbec reagovat na průběh zápasu, nedočkali jsme se od něj žádných nečekaných taktických prvků a navíc se bál změn.

Jak jinak si vysvětlit, že v základní sestavě všechna utkání odehrál například Toni Kroos? Proč tvrdošíjně nechává Isca na tribuně a do hry posílá Valverdeho? Proč se ani na lavičku nevejde útočník Mariano, když poté nemáme žádného bijce, kterého bychom mohli poslat na závěrečné minuty?

Santiago Solari je v tomto případě jedním z hlavních viníků zpackaného týdne. Snad ani on sám si nedovede představit, že by na lavičce Bílého baletu po sezoně pokračoval. Real potřebuju TRENÉRA.

2. Toni Kroos

I mistr tesař... Bohužel, Toni Kroos se poslední dobou utíná častěji, než je přijatelné. Německý středopolař je evidentně naprosto z formy a je chybou trenéra, že ho ponechával v základní sestavě.

Kvůli Kroosovým hloupým ztrátám míče skórovaly na Bernabéu Barcelona i Ajax. A co víc, jindy suverénní záložník se najednou často uchyloval k alibistickým přihrávkám. Jako zkušený hráč měl být naopak on tím, kdo vezme odpovědnost na sebe. Toho jsme se ale až na výjimky nedočkali.

3. Casemiro

Již dlouhá léta platí, že pokud může Real Madrid uspět proti Barceloně, pak potřebuje nejen výbornou obranu, ale také dostatečnou podporu zálohy. To často na jedničku splňoval Casemiro. Bohužel, stejně jako Kroos, i Brazilec teď formu jen marně hledá. A nenašel ji ani na Ajax.

Hloupé a zbytečné fauly, ztráty míče, nepřesné přihrávky. To byl Casemiro v posledních utkáních. Je smůla, že Marcos Llorente, který by ho mohl nahradit, je již delší dobu zraněný. Real ke své hře každopádně potřebuje silného defenzivního záložníka. Toho v posledních zápasech postrádal.

4. Karim Benzema

Během zápasu jsem ho sám pro sebe mnohokrát pochválil. Karim Benzema dokázal být silný v soubojích, několikrát za zápas udělal výbornou věc i s míčem. Jenže co naplat, Francouz nedal gól.

Přitom úlohou hrotového útočníka jsou v první řadě pochopitelně góly. Benzema zklamal ve velké šanci proti Gironě, neprosadil se ani proti Barceloně a to samé se opakovalo s Ajaxem. Všichni chápou, že nenahradí Ronalda a nenastřílí 50 branek za sezonu. V osudovém týdnu ale měl týmu pomoci víc.

5. Raphaël Varane

Poslední bod je možná nejméně férový - Raphaël Varane neodehrál asi nejhorší utkání, například Nacho byl proti Ajaxu určitě horší. Jenže od Francouze už prostě čekáme víc. Kdy jindy chce dokázat, že umí být lídrem obrany?

Varane je šampion ověnčený úspěchy a dokonce bych řekl, že ve francouzské reprezentaci dokáže defenzivu řídit. V Realu to ale nefunguje. Jakmile nehraje Sergio Ramos, obrana se bortí. To je obrovský vykřičník směrem do budoucna.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!