REPORT: Ajax Amsterdam - Real Madrid 1:2. Los Blancos přežili bouři. Rozhodl Asensio

Čas 13. 02. 2019, 22:56 | Autor Laša
Radost při brance Karima Benzemy

Real Madrid vstoupil do jarní fáze Ligy mistrů vítězně. V hektickém utkání dokázal zdolat Ajax Amsterdam 2:1. Los Blancos poslal do vedení Karim Benzema. Na jeho branku sice dokázal zareagovat Ziyech, rozhodnutí ale přinesl střídající Marco Asensio.

Jen jednu změnu v základní sestavě udělal Santi Solari. Místo Lucase Vázqueze nechal tentokrát od počátku hrát Garetha Balea.

Úvod zápasu si museli hráči Los Blancos připadat jako na kolotoči. Nebo na uragánu? Mladý tým Ajaxu nastoupil do utkání skvěle, rychle napadali, dostávali hráče Realu pod tlak a zcela ovládli dění na hřišti. Jedinou dobrou příležitostí ale v úvodu byla střela De Jonga, která těsně minula tyč.

Real o pět minut později kontroval pokusem Viníciuse Júniora, jehož střelu pod břevno stihl vytáhnout Onana. Vinícius byl v prvním poločase zřejmě nejaktivnějším hráčem.

I naprostý laik musel vidět, že tím, kdo v utkání tahá za kratší, je Real Madrid. Ten už po zbytek poločasu zahrozil jen dvakrát – slabá hlavička Garetha Balea, a propagační střela téhož hráče.

Naopak horko bylo před Courtoisem. Ve 26. minutě skončila Tadićova střela jen na tyči. Několikrát obrana Los Blancos, která hrála pod velkým tlakem, hasila na poslední chvíli.

Obrovskou šanci měl ve 36. minutě Ziyech, ale Thibaut Courtois proti němu skvěle vyběhl, a nohou míč vyrazil.

O minutu později již Ajax po rohovém kopu udeřil. Hlavičkou se prosadil Tagliafico. Rozhodčí Skomina šel celou situaci zkontrolovat k videu, a branku neuznal. Dušan Tadić, který se zapojil do hry tím, že v době Tagliaficovy hlavičky bránil Courtoisovi ve výběhu, byl v ofsajdu. Správně neuznaná branka.

Do kabin se tak šlo bez branek. Nutné přiznat, že poločasová přestávka byla pro Real Madrid vysvobozením.

Po změně stran se obraz hry přece jen o něco proměnil a na hřišti se vedl boj o poznání vyrovnanější. Pozornost Onany vyzkoušel v 51 minutě Benzema, vzápětí na druhé straně Courtois vychytal Nerese.

Real udeřil v 60. minutě. Velký kus práce odvedl Vinícius Júnior, který obešel několik bránících protihráčů, protančil si to až do pokutového území, kde nalezl zcela volného Karima Benzemu. Ten zkušeně zavěsil pod břevno.

Inkasovaná branka amsterdamské mladíky na chvíli opařila. Dobrá příležitost se jim naskytla v 70. minutě, kdy Sergio Reguilón fauloval a domácí dostali šanci v podobě přímáku. Ziyechův pokus ale vychytal Courtois.

Ajax se vyrovnání dočkal v 74. minutě, kdy po přihrávce Nerese prostřelil Courtoise Hakim Ziyech.

Schylovalo se k nervydrásajícímu závěru. Po chybě Ajaxu ve středu pole vyrazil Real Madrid do rychlého brejku. Přihrávku Carvajala nedokázal zastavit Onana, míč se dostal k volnému Asensiovi, který už měl úlohu jednoduchou.

Kaňkou v závěru byla žlutá karta pro Sergia Ramose. Protože byla už třetí v letošním ročníku Champions league, nebude se kapitána Los Blancos týkat odveta.

Real Madrid tak zvítězil v Amsterdamu 2:1 a veze do odvety dobrý výsledek. Odveta se bude na Santiago Bernabéu hrát o tři týdny později.

Modrić - Casemiro - Kroos
Bale (61. Lucas) Gól - Benzema Gól (73. Asensio) Gól - Vinícius Jr. (81. Mariano)

Nevyužití náhradníci: Navas, Vallejo, Ceballos, Marcelo

Trenér: Santiago Solari

Španělskýfotbal.cz Novinky nejen o španělském lize, ale také o celém španělském fotbale, sleduj na ŠpanělskýFotbal.cz.