REPORT: Real Madrid - CSKA Moskva 0:3. Ostuda na závěr vyhrané skupiny

Čas 12. 12. 2018, 20:47 | Autor thjuks
Asensiovi se v útoku vůbec nedařilo

Real Madrid navázal na aktuální herní krizi a na závěr skupiny Ligy mistrů ostudně podlehl 0:3 CSKA Moskva. Pro ruský celek to byla černá derniéra, protože nestačila ani na postup do Evropské ligy. Naopak Real jde do další fáze Ligy mistrů z prvního místa skupiny G.

Trenér Realu Solari tentokrát vsadil na mladé hráče. Vinícius, Valverde, Vallejo nebo třeba Javier Sánchez, tito hráči si zahráli. Přesto se čekala výhra, ideálně hezká hra a hlavně zlepšení sebevědomí. Jenže udál se přesný opak.

Real Madrid byl v prvním poločase lepším týmem a kontroloval hru. Jenže branky stříleli jen a jen hosté. Bílý balet neuspěl především při šancích Vinícia, kterého vychytal Akinfeev, a spojnice Asensia. Další šanci posledně jmenovaného hráče, který se celou sezónu herně trápí, zneškodnil Akinfeev. Potřetí byl Asensio blízko gólu po parádní spolupráci s Benzemou a Viníciusem, ale tváří tvář brankáři zklamal.

Moskvané vstřelili všechny tři góly přes jejich pravou stranu, průchodný byl především Marcelo. V první půli se prosadil teprve dvacetiletý forvard Chalov, který chladnokrevně skóroval ke vzdálenější tyči. Druhý gól, krátce před odchodem do kabin, zařídil Schennikov po průniku výborného Fernandese.

Solari chtěl od druhého poločasu lepší hru svěřenců. Stáhl Benzemu za Balea, později na hřiště poslal ještě Kroose, ale změna k lepšímu se nekonala. Spíše naopak, krize se prohlubovala.

Naději na snížení na 1:2 mohl přinést po výborné akci Viníciuse Isco, ale ve velké šanci zmatkoval a pálil vedle. Na druhé straně hřiště nedal Islanďan Sigurdsson žádnou šanci Courtoisovi. 0:3. Hotovo!

Ruský celek CSKA zaznamenal slavnou výhru, která mohla znamenat postup do jarní Evropské ligy. Bohužel pro Moskvu však Plzeň doma porazila AS Řím, a třetí příčku urvala pro sebe.

Real Madrid zklamal v obraně i v útoku. Hráči nedokázali vyzrát na obranu CSKA a rozhodně nepůsobili dojmem obhájců titulu. Krize pokračuje i nadále.