REPORT: Real Madrid - Viktoria Plzeň 2:1. Bílý balet herně nepřesvědčil, ale (snad) zlomil krizi

Čas 23. 10. 2018, 23:40 | Autor thjuks
Benzema při gólu Viktorii Plzeň

Real Madrid po šesti zápasech konečně vyhrál! Českého mistra však porazil pouze rozdílem jediné branky, což je při odvedené hře před víkendovým El Clásikem velké varování. Naštěstí však Real zlomil černou sérii plnou proher a po pěti zápasech bez výhry konečně vyhrál.

Real Madrid lehce překvapil s Lucasem Vázquezem na pravém bekovi, možná trochu s uzdraveným Iscem, jinak ale nastoupil v asi nejsilnější možné sestavě. Odpočíval snad jen Varane, který v posledním zápase s Levante dvakrát zahořel, a významně tak přispěl k domácí prohře 1:2.

V sestavě českého mistra nastoupil brankář Hruška a Havel, kteří zažili premiéru v Lize mistrů. Havel, jinak obránce, překvapil na kraji zálohy. Jinak jsme viděli sestavu plnou zkušených hráčů Plzně v čele s Krmenčíkem, v současnosti nejžádanějším českým fotbalistou.

Real začal dobře, v úvodu hlavičkoval Ramos z vyložené šance do tyče. Jenže do vedení mohla jít Plzeň, když še Petržela dobře uvolnil a z boku nejprve neprostřelil Navase, aktuální jedničku pro Ligu mistrů, a poté mířil vedle. ještěže si nevšiml volného Krmenčíka. Ano, stále sledujeś reportáž o zápase s českým týmem, ne s elitním španělským mančaftem.

Jenže Real hned poté z výkopu skóroval. Lucas Vázqez, který řídil útok z pravého křídla, kde Bale příliš nebyl vidět, nacentroval chirurgicky přesně na Benzemu. Francouz otevřel  hlavou skóre a Real vedl. Benzema jako teprve třetí hráč historie skóroval ve čtrnácti po sobě jdoucích sezónách Ligy mistrů. Obdivuhodné!

Plzeň ale hrála sympatický fotbal bez strachu. To Real s trápil. Liberský po přistrčení Petržely loboval Navase jen o kousek vedele. Potom sice Benzema z úhlu nepřekonal Hrušku. Gólman Plzňe sice zákriky trenéry Vrbu nezklamal, ale v rozehrávce byl nejistý. Pŕíkladem je jeho neúmyslná nahrávka Iscovi do vyloženky, ale Španěl, který testoval formu krátce po operaci slepého střeva, zazmatkoval a minul branku Plzně.

Horošovský, pozdější střelec Viktorky, v závěru první půle netrefil ze stoprocentní šance svatyni Navase. Real vedl po prvním poločase, ale fotbalisty Los Blancos zaslouženě doprovodil do kabin pískot publika.

Ani druhý poločas nenabídl moc pozitiva. Ano dobrá, Bale po přihrávce střídajícího odchovance Valverdy, vyzval ke gólovému zakončení Marcela, ale další gólové hody se nekonaly. Madrid sice nějakou dobu stupňoval tlak, ale k ničemu to nevedlo. Snad jen k veliké šanci Vázqueze, který hlavou netrefil branku. Ale v 79. minutě se Real rozestoupil, Plzeň kvalitně zakombinovala a Čermák přistrčil míč Hrošovskému- A ten, volný mezi Marcelem a  Ramosem, kvalitně zakončil.

Skóre 2:1 už nic nezměnilo. Pro Real je to výhra s hořkou příchutí. Ale přeci jen to jsou stále tři body.

V druhém zápase skupiny G porazil AS Řím CSKA Moskva 3:0 a vede skupinu G. Real Madrid je jen o skóre na druhém místě.

Modrić - Casemiro - Kroos Žlutá karta
Bale (75. Asensio) - Benzema Gól (88. Mariano) - Isco Žlutá karta (54. Valverde)

Nevyužití náhradníci: Courtois, Varane, Odriozola, Vinícius

Trenér: Julen Lopetegui