REPORT: CSKA Moskva - Real Madrid 1:0. Favorit se trápil, chyběla i trocha štěstí

Čas 02. 10. 2018, 23:12 | Autor thjuks
Carvajal zápas nedohrál, zranil se v prvním poločase

Real Madrid nezvládl těžký zápas na ruské půdě s urputně bránícím moskevským celkem. Domácí skórovali hned z první šance zápasu, zatímco hosté se v koncovce trápili. Hráčům Relau chyběla přesnost i štěstí, protože třikrát trefili brankovou konstrukci

Zatímco celek CSKA nepostrádal své hlavní hvězdy, Bílý balet nechal odpočívat hned několik opor obvyklé základní sestavy. Nehráli Bale, Ramos nebo třeba kreativní Marcelo. Naopak v bílém dresu dostal šanci jednadvacetiletý levý bek Sergio Reguilón, který zažil svůj debut za Real Madrid.

Zápas ještě ani pořádně nezačal a Rusové už vedli. Kroos hrubě podcenil přihrávku na stopera Ramose a dvacetiletý Chorvat Nikola Vlašić trestal zachycením míče a prostřelením Navase.

Real Madrid měl dost času na vyrovnání i otočení zápasu. Jenže styl hry vyčkávání bez významnější rychlosti a nápadu neslavil úspěch. Jedinými vlaśtovkami v prvním poločase byl nadějný brejk Casemira, který po jeho ráně ztroskotal na tyči Akinfejeva, stejně jako pozdější břevno po hlavičce Benzemy.

Další špatnou zprávou první půle byl stav Carvajala, jenž kvůli zranění musel střídat. O jeho stavu vás budeme v následujících dnech informovat.

Druhý poločas nic nezměnil a trochu připomínal nudnou hru Španělů na nedávném mistrovství světa, na kterém ztroskotali právě na Rusku. Real Madrid nic významného nevymyslel. Žádnou změnu nepřinesla ani střídání, i když Mariano byl hladový, na víc než na další tyčku zápasu to nestačilo.

Ruský celek poctivě bránil a snažil se hrozit z ojedinělých protiútoků. Jako třeba po ráně Achmetova, kterou Navas vyrážel na rohový kop.

Na výhře 1:0 nic nezměnila ani zbytečná červená karta brankáře Akinfejeva v závěru zápasu za protesty. Moskva má čtyři body a vede tabulku skupiny G. Real Madrid je kvůli horšímu skóre až třetí za druhým AS Řím. Italský celek si v zároveň hraném utkání poradil hladce s Plzní 5:0.