REPORT: Real Madrid - Atlético Madrid 2:4. Bílý balet v lítém boji podlehl městskému rivalovi

Čas 15. 08. 2018, 23:34 | Autor Jorquito
Sestava v superpoháru

Real Madrid nezačal novou sezonu zrovna nejlépe, když podlehl městskému rivalovi 2:4. Oba týmy předváděli atraktivní fotbal, ale Bílý balet nehrál moc dobře v obraně a kazil spoustu rozehrávek, kdy zadarmo odevzdával míč soupeři. K vidění byla spousta zajímavých šancí a také velký gólový příděl. V dnešním zápase skórovali Gareth Bale a Sergio Ramos. Za Atlético se prosadil dvakrát Diego Costa, poté Saúl a Koke.

Začátek zápasu hráčům v bílém příliš nevyšel, když hned v 1. minutě kapituloval. Godín vyslal centrem vpřed Diega Costu, který se po hrubém podcenění situace od obou stoperů v bílých dresech, probojoval až k brance Realu Madrid a strašlivou ránou z velkého úhlu propálil Navase a otevřel tak skóre zápasu.

První velká šance Realu se vyskytla v 17. minutě, kdy Marcelův centr, tečoval patičkou Marco Asensio a směroval míč za Oblakova záda. Slovinský brankář, ale skvěle zareagoval a střelu dokázal vyrazit. K odraženému míči se hnal Karim Benzema, ale na míč nedosáhl a Hernandéz jej uklízí do bezpečí.

Ve 27. minutě se po pravé straně hřiště prohnal Gareth Bale a z hranice pokutového území odcentroval míč až na Karima Benzemu. Francouzský útočník z celkem obtížné pozice skvěle umístil střelu hlavičkou a vstřelil důležitý gól a srovnal tak skóre.

Jen o dvě minuty později se do zajímavé šance dostal po hrubce Saúla Marco Asensio. Španělský supertalent prošel až k pokutovému území a svou slabší nhou vyslal umístěnou střelu na vzdálenější tyč. Velice zajímavá rána bohužel těsně minula bránu. Asensio později v prvním poločase prováhal velice slibnou šanci, kterou mi skvělou nahrávkou za obranu přichystal Gareth Bale.

První poločas byl charakteristický rychlou hrou, která byla plná nepřesných rozehrávek, zejména na straně Bílého baletu.

Druhý poločas sice svou hrou nenudil, protože se hrál rychlý fotbal nahoru dolů, ale moc slibných šancí také nenabídl. Oba týmy se prezentovali vysokým napadáním a v návaznosti na první poločas stále nepřesnou rozehrávkou.

K oživení hry došlo po prvních střídáních kdy do hry naskočili Modrič a Correa, oba tito hráči měli na průběh hry výrazný vliv.

V 62. minutě zahrál po rohovém kopu ve vlastním pokutovém území rukou Juanfran a daroval tak Bílému baletu pokutový kop. Exekuce penalty se ujal Sergio Ramos a El capitano ji s velkým přehledem proměnil.

V 76. minutě opustil hřiště, nejspíše kvůli zranění, Casemiro. Doufáme, že to nebude nic vážného a snad šlo pouze a opreventivní opatření.

O tři minuty později se snažil Marcelo za každou cenu udržet míč ve hře, ale odehrál jej, tak neštastně, že namazal míc Juanfranovi, jenž ho posunul na Correu. Argentinský útočník se probojoval až k brance Realu Madrid a ještě našel zpětnou přihrávkou Costu, který poté nekompromisně zakončil a srovnal skóre zápasu.

Poslední zajímavá situace druhého poločasu nastala v 93. minutě, kdy se po centru Garetha Balea objevil v pokutovém území Marcelo, jenž se neúspěšně pokusil o nůžky a zahodil tak slibnou šanci na vstřelení gólu.

První poločas prodloužení hráčům v bílém vůbec nevyšel, když dvakrát inkasoval. Porpvé se, tak stalo v 98. minutě, když Thomas využil zaváhání Varana a vybojoval tak míč před pokutovým územím. Mladý defenzivní štít si poté narazil s Costou a vyslal centr do pokutového území, kam si seběhl Saúl a krásnou střelou z voleje poslal míc do horního rohu brány.

Real Madrid znovu inkasoval již po 5 minutách, kdy Diego Costa uplatnil své tělesné proporce a dravost proti menšímu Carvajalovi. Španělský ostrostřelec poté předal míč Vitolovi, který našel rychlou přihrávkou Kokeho, který nekompromisně zakončil a upravil skóre na 4:2.

Bílý balet se snažil ještě upravit skóre, ale proti pevné obraně Atlética toho moc unavený útok Realu nezvládl.

Další utkání, které bude Real Madrid hrát, již bude ve Španělské lize v neděli ve 22:15, kdy bude nas stadionu Santiaga Bernabeúa hostit Getafe.