OČIMA SOUPEŘE: Real vyhrál zaslouženě, zranění Salaha bylo klíčovým momentem zápasu

Čas 28. 05. 2018, 15:00 | Autor Laša | Zdrojliverpoolfc.com
Luka Modrić proti Liverpoolu

Liverpoolští byli po zápase pochopitelně velice zklamaní. Toužili Real Madrid sesadit z evropského trůnu, ale nepodařilo se jim to. Georgino Wijnaldum, Dejan Lovren i Jürgen Klopp se po utkání shodli, že ve chvíli, kdy Liverpool přišel o Mohameda Salaha, začal tahat za kratší konec. Klopp okomentoval i brankáře Kariuse.

Dejan Lovren

Je to bolestivé. Mluvit o zápase, je velmi bolestivé. Abych byl upřímný, tak výsledek mi láme srdce. Dnes jsme si zasloužili více, než tohle. Ale na konci všeho, musíme být zároveň hrdí na to, jak dalekou cestu jsme ušli… Z předkola proti Hoffenheimu až do finále.

Jsem hrdý na tenhle tým, jsem hrdý na tyto kluky, jsem hrdý na fanoušky, kteří vážili cestu až do Kyjeva, i na ty, kteří nás podporovali po celém světě. Jsem si jistý, že příští rok se vrátíme ještě silnější. A slibuji vám to.

Byla to náročná cesta. Vzestupy i pády jsou v Premier league obvyklé, a dějí se i v Lize mistrů. Ale víte, náš tým vždy držel pohromadě v těžkých časech.

Do zápasu jsme dali opravdu vše. Bojovali jsme i za kluky, kteří nenastoupili, nebo za ty zraněné, kteří nastoupit ani nemohli, ale kteří nám celou sezónu pomáhali.

Mohamedova zranění je mi velmi líto. Dnes… jsme všichni velmi nešťastní, ale je to tak, jak to je. Ale doufejme, že se rychle uzdraví, a bude moci reprezentovat svoji zemi na mistrovství světa.

Georgino Wijnaldum

S Mo Salahem jsme lepším týmem. Dělá věci jednoduššími pro celý tým, ať už pro zálohu, útok, nebo obranu. Je to opravdu velmi nebezpečný hráč. Když musel ze hřiště, Realu to velmi pomohlo. Měli o problém méně, zatímco my o problém více.

Začali jsme zápas velmi dobře. Prvních 30-35 minut jsme odvedli pořádný kus práce a do zápasu jsme dali všechno. Vytvořili jsme si několik velmi dobrých příležitostí jak dosáhnout branky, ale po Mohamedově zranění se věci pro nás velmi ztížily.

Pro tým byla jeho ztráta velkou ranou, ale přesto jsme do poločasu udrželi nerozhodný stav. Na jejich první branku jsme dokázali rychle odpovědět. Pak dal ale Bale nádherný gól, přidal ještě jeden a to nás zlomilo.

Ano, jsem hrdý na to, kam až jsme se dostali. Celé to ale hodně bolí, protože když už se do finále dostanete, tak ho chcete vyhrát. Jsem z toho hodně zničený, ale slabou útěchou je velký kus práce, který jsme odvedli. Je na co navázat, a nezbývá nám doufat, že příští rok dostaneme opět šanci.

Jürgen Klopp

Předem gratuluji Realu Madrid k vítězství, je zasloužené, a na to by se nemělo zapomínat. Jestli za klíčový moment považuji zranění Mohameda Salaha? Ano, to zřejmě viděl každý. Zní to divně, když to říkám po prohraném zápase, ale tak to bylo. Šok chlapců ze ztráty Mohameda byl velký. Zatáhli jsme se, a Real nás přimáčkl k vlastní polovině. První půli jsme ještě přežili, ve druhé už ne. O poločasu jsme udělali nějaké taktické změny, ale bylo to něco jiného, na co jsme se připravovali před zápasem. Nevyšlo to…

Myslím na Kariuse, ale nechci to komentovat. Je to zbytečné, nemyslíte? Stalo se, a tak to prostě je. Ty chyby se staly. On to ví, já to vím, vy to víte... Teď se s tím musí vyrovnat, my všichni se s tím musíme vyrovnat. Samozřejmě, že s ním o tom budeme mluvit, nenecháme ho v tom, bude potřebovat naši podporu. Budeme s ním, o tom není pochyb. Je evidentní, že to nebyl jeho večer…