Sergio Ramos: Úspěch v Lize mistrů může zastínit skvělou sezónu Barcelony, řekl v rádiu COPE

Čas 23. 05. 2018, 23:47 | Autor Laša | Zdrojas.com
Sergio Ramos v Cibeles
Sergio Ramos v Cibeles

Sergio Ramos byl hostem středečního vysílání pořadu El Partidazo na rádiu COPE. Hlavním tématem bylo blížící se finále Ligy mistrů, které bude na programu již tuto sobotu. O čem všem kapitán hovořil?

Nervozita. „Den, kdy bychom nemysleli na finále, by měl být dnem, kdy bychom měli být znepokojeni. Je před námi hodně úsilí, abychom to znovu dokázali. Je to jedinečná příležitost, stát se opravdovými legendami.

Je Real Madrid momentálně lepší?Je dobré být přesvědčen, že jsme lepší než náš soupeř. V letošním roce jsme překonali některé výzvy, ale Liverpool, ačkoliv se píše hodně o individualitách, jako jsou Salah a Firmino, je nebezpečný jako celek. Mají trenéra, který z nich dovede dostat to nejlepší.

Hlad po trofejích. „Nemyslím si, že by mohli mít větší hlad než my. Jeden z klíčů našeho týmu je, že si dokáže udržet nadšení. Nedíváme se zpět na to, co jsme dokázali dříve. Já se řídím tím stejným. Na toto finále se dívám stejně, jako by bylo mé první. Klíčem k úspěchu je, abychom nebyli unaveni z výher, a v sobotu uvidíme. V sobotu tam necháme vše.

Je Real favoritem?Až moc se o nás jako o favoritech hovoří, stejně jako o tom, že Liverpool má tým z hráčů, kteří nikdy Ligu mistrů nevyhráli, nebo kteří nikdy nehráli ani finále. To vše nás ale neodvede z našeho cíle, kterým je vítězství v Lize mistrů.

Finálový střelec.Branka, kterou jsem vstřelil, když jsme získali Décimu, znamenala hodně. Byla to odměna za moji kariéru. Atlético se již chystalo zvednout trofej, jejich kustodi již běželi do šatny, aby připravili vítězná trička a přinesli šampaňské. Byla to historická satisfakce, branka mého života. Ale abych byl upřímný, více než o střílení gólů mi jde o vítězství mého týmu v Lize mistrů. Pokud hrajete fotbal, přemýšlíte více kolektivně. Kdybych to nedělal, mohl bych hrát tenis.

Podpora během finále.Do Kyjeva za mnou přicestuje 32 lidí. Pro 23 z nich jsem musel objednat letadlo až na den zápasu. Těch 9 dalších bude na místě o den dříve. Nebudou unavení, a udrží si víru ve vítězství v Lize mistrů a ve mně. Cítím se lépe, když vím, že na stadionu budou se mnou. Zápas je více emotivní.

Základní jedenáctka.Jsou zde hráči, kteří mají pochybnosti o tom, zda budou hrát, či nikoliv. Ale k fotbalu to prostě patří. Je dobré, že i na tyto hráče se někdy dostane, a cítí se tak více zapojeni.  Myslím, že Zidane bude o sestavě přemýšlet do poslední možné chvíle. Zizou je velmi nepředvídatelný, hrát může každý.

BBC.S BBC hrajeme dobře, ale jsou i zápasy, kdy je to horší. Vše záleží na několika okolnostech. Na soupeři, taktice, systému hry…

Ronaldo.Cristiano je možná nejdůležitějším hráčem, který kdy prošel Realem Madrid, a já myslím, že potřebuje zvláštní zacházení. Možná, že v jiných letech se bude dívat po jiných věcech, ale v těchto letech klade velký důraz na kolektivní výkon. Viděli jsme jeho výsledky, a jsme velmi hrdí na to, co zvládl.

Neymar.Budeme mít ještě dost času hovořit o Neymarovi. Všichni nejlepší hráči v měřítku zde byli a je zde prostor i pro hráče, jako je on. Dveře jsou otevřené. Fotbal je jako horské kolo, nahoru a dolů, a tak se může stát cokoliv.

Double, nebo Champions league?Pokud Madrid získá Ligu mistrů, tak to úspěchy Barcelony trochu zastíní. Měli fantastickou sezónu, získali dvě trofeje, ale když jejich hlavní rival vyhraje Ligu mistrů, tak to věci trochu změní.

 
blank
 
blank

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!