OČIMA SOUPEŘE: V obou zápasech jsme byli lepší, ale scházelo nám štěstí. Real trestal naše chyby

Čas 02. 05. 2018, 09:45 | Autor Laša | Zdrojfcbayern.com
Karim Benzema v obklíčení hráčů Bayernu
Karim Benzema v obklíčení hráčů Bayernu

Pochopitelný smutek z vyřazení byl na trenéru Heynckesovi i jeho svěřencích viditelný. Bayern Mnichov měl v odvetě na Santiago Bernabéu, stejně jako před týdnem v Mnichově, více vyložených šancí, ale proměnit dokázal jen dvě. Naopak i v úterním zápase si obrana Bayernu vybrala slabší chvilku a darovala Bílému baletu branku. Co dalšího po utkání řekli zástupci FCB?

Jupp Heynckes

Jsme samozřejmě velmi zklamaní. Můj tým se dnes ukázal ve velmi dobrém světle. Právě jsem mým hráčům řekl, že jsem Bayern už několik let neviděl hrát tak dobře jako dnes proti Realu na Bernabéu. Ale opět jsme si neodpustili chyby v obraně. Na tak vysoké úrovni, na které jsou oba týmy, je prostě udělat nesmíte. Soupeř takové kvality je totiž umí využít, a pak se nemůžete divit, že jste nevyhráli. Přesně tohle se nám dnes stalo. Měli jsme opět spoustu příležitostí, ale Navas dnes chytal fantasticky. Byl jednoznačně nejlepším hráčem Madridu. Nám chyběla trochu větší přesnost, bylo to zřejmě kvůli tomu rychlému tempu, které jsme drželi po celý zápas. Pokud bych se na dvojzápas podíval jako na celek, nemohu se zbavit dojmu, že jsme byli lepší. Asi jsme si finále zasloužili více.

Thomas Müller

Byl to neuvěřitelný zápas. Dali jsme do toho opravdu vše. Cítili jsme se skvěle, bylo zábavné tady hrát, stadion byl jeden velký kotel. Ale nestačilo nám to k postupu. Částečně nám chybělo trochu štěstí, částečně si za to můžeme sami. Darovali jsme soupeři gól. V součtu obou zápasů dokonce dvakrát. To se vám na této úrovni nesmí stávat. Ale stále pro nás celá situace byla řešitelná. Jsme sice zklamaní, ale nemáme se za co stydět. Samozřejmě nás bolí, že jsme této šance nevyužili. Budeme potřebovat několik dnů na to, abychom se vzchopili.

Mats Hummels

Vyřazení nás opravdu moc bolí. Vytvořili jsme si spoustu šancí, v obranném pásmu Realu několikrát byl pěkný chaos, bylo to velmi hektické. Dali jsme sice dvě branky, ale věc se má tak, že nám k postupu ještě jedna nebo dvě scházely… Real Madrid nehrál své nejlepší zápasy. Ani dnes, ani před týdnem, ale celkově udělal méně chyb. Vždyť my jsme mu v obou zápasech darovali gól. V obou zápasech jsme dominovali, měli jsme více příležitostí, ale k ničemu nám to nebylo. Ukázali jsme úžasnou mentalitu, byl to velký boj, ale nic z toho nakonec nemáme. Pokud chcete vyhrávat tituly, musíte své šance proměňovat. Ale když to vezmu tak, že nám dnes scházeli Boateng, Neuer, Vidal, Coman nebo Robben, tak už teď vím, že příští sezónu budeme zase nebezpečným soupeřem pro všechny.

David Alaba

Víme, že jsme se předvedli v dobrém světle, ale na konci zápasu to k postupu nestačilo, a tak jsme velice zklamaní. Možná jsme měli na víc, pravděpodobně… Zasloužili jsme si postoupit do finále, ale naše odhodlání zůstalo nenaplněné. Jsou to velice hořké pocity.

Niklas Süle

Všichni jsme velice zklamaní. Vyřazení je pro nás dost nepříjemné. Real nám dnes dal spoustu příležitostí ke skórování, ale my je nedokázali využít. Je jasné, že na této úrovni si taková zaváhání nemůžete dovolit, protože je soupeř okamžitě potrestá.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!