REPORT: Real Madrid - Bayern Mnichov 2:2. Los Blancos v těžkém utkání vybojovali remízu

Čas 01. 05. 2018, 23:10 | Autor Jorquito
Karim Benzema slaví gól

Na stadiónu Santiaga Bernabéu se odehrála skvělá a strhující bitva mezi dvěma giganty, kteří se na počet vstřelených gólů rozešli smírně. Do finále Ligy mistrů, však díky lepšímu výsledku z prvního kola postoupil Real Madrid. Nutno podotknout, že Bayern Mnichov po většinu času zápasu tlačil a vytvářel si spoustu nebezpečných šancí. O góly se v dnešním zápase postaral za Real Madrid Karim Benzema a za Bayern skórovali Kimmich a James.

Začátek zápasu hráčům v bílém příliš nevyšel, když hned ve 3. minutě kapituloval po hrubé chybě kapitána Ramose. S ubíhájící třetí minutou byl totiž u míče Thomas Müller, který vyslal do pokutového území centrovaný míč, jenž Ramos odehrál až příliš laxně a navíc přímo na nohu Kimmichovi, který z velké blízkosti nedal Navasovi sebemenší šanci.

Inkasovaný gól hráče Realu Madrid nabudil a hnal je do útoku za účelem srovnání skóre. Skvělá kombinační hra na půli soupeře vytvořila několik šancí pro útočníky, ale gól přišel až v 11. minutě, kdy se k míči dostal Marcelo, který našel krásným centrem Karima Benzemu, jenž konečně prolomil svou střeleckou smůlu a přesně mířenou hlavičkou srovnal.

V 18. minutě se opět po pěkné kombinační akci ocitli v šanci hráči hostí. Konkrétně to byl Thomas Müller, který byl dokonce sám před Navasem, ale naštěstí pro Los Blancos se rozhodl ještě nahrát, čímž své spoluhráče doslova zaskočil a spálil tak gólovou šanci.

Obdobná situace jako o Müllera se ve 27. minutě vyskytla i na straně Bílého baletu, když Cristiano Ronaldo vyslal před bránu Marcela, který se z dobré pozice pro střelu snažil ještě před bránou najít volného spoluhráče. Brazilský obránce, ale trefil pouze dobře postaveného Süleho.

Ve 33. minutě ukázal své driblerské umění Mats Hummels, když s míčem doběhl až k pokutovému území, kde skvělou průnikovou přihrávkou nabídl příležitost ke skórování Lewandovskému. Polský ostrostřelec nevypálil příliš dobře a Navas jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil. K odraženému míči rychle spěchali Müller s Jamesem a druhý jmenovaný přestřelil téměř prázdnou bránu.

Drtivou většinu prvního poločasu Bayern naprosto dominoval a neutále ohrožoval Navasovu svatyni. Kostaričan se blískl několika skvělými zákroky a rozhodně tak podržel Bílý balet. Nutno podotknout, že Bayernu nebyla odpískána penalta za Marcelovu ruku v pokutovém území.

Druhý poločas začal Real Madrid skvěle, když Karim Benzema již ve 46. minutě využil hrubých chyb Tolissa a Ulreicha a poté do prázdné brány vsítil svůj druhý gól.

Po inkasovaném gólu musel Bayern více otevřít hru a Real se naopak více zatáhl a začal hrozit spíše z protiútoků.

V 50. minutě se David Alaba odhodlal ke střele zpoza pokutového území a jeho rána nebyla vůbec špatná, jelikož nadělelala, i díky teči Varana, Navasovi spoustu práce.

O čtyři minuty později měl Bílý balet nadějný protiútok, který bohužel skončil neúspěchem. K míči se však ještě stihl dsotat Marcelo, který poté centroval do pokutového území, kde byl zcela osamocen Cristiano Ronaldo. Portugaslká superstar, ale pálila z voleje a CR7 tak přestřelil z nadějné pozice bránu.

V 63. minutě přišel poněkud smolný moment, když si na skvělou přihrávku do pokutového území seběhl James Rodriguez a svou první střelou trefil Varana. Kolumbijský založník zareagoval nejrychleji a podařilo se předběhnout všechny obránce domácích a z dorážky překonal Navase a srovnal tak skóre na 2:2.

Od této chvíle začal Bayern opět naprosto dominovat a Real skoro do ničeho nepouštěl, mohli jsme v útoku vidět Lewandovského, Sandra, Süleho a dokonce i Hummelse.

V 74. minutě po skvěle rozehrané standardní situaci se v šanci ocitl Tolisso, který vyslal směrem k Navasovi dělovou ránu. Kostarický brankář, ale skvěle zareagoval a parádním zákrokem francouzovu střelu vyrazil.

Do konce poločasu jsme viděli spoustu akcí a střeleckých příležistostí hráčů bavorského klubu, naštěstí je všechny hasil Keylor Navas nebo obránci, kteří se obětově pokládali do střel. Opět je nutno zmínit, že Bayernu nebyla odpískána druhá penalta v zápase a to tentokrát po faulu Ramose.

Odehrálo se skvělé utkání, do kterého hráči obou týmu dali spoustu, ne-li všechny své síly.