REPORT: Bayern - Real Madrid 1:2. Semifinále rozhodly góly Marcela a Asensia

Čas 25. 04. 2018, 22:51 | Autor thjuks
Marcelo vyrovnával na 1:1

Souboj těžkých vah v Mnichově dopadl po roce opět 2:1 ve prospěch Realu. I tentokrát vyhrával domácí Bayern 1:0, ale Madrid znovu otočil na 2:1. Důležitá výhra k cestě do finále Ligy mistrů, k cestě k třetímu triumfu v řadě.

Real Madrid se v Mnichově nikam nehnal, zatímco domácí chtěli viditelně z tohoto zápasu co nejlepší výsledek do odvety.Zatímco při Realu Madrid stálo většinou štěstí, na Mnichov se lepila smůla. Všechna tři střídání domácích byla vynucená. Už v úvodu utkání musel odejít zkušený Robben, ke kterému se postupně přidali Boateng a Javi Martínez.

Přesto byl právě Bayern prvním týmem, který se radoval z gólu. A to v době, když Real pomalu přebíral otěže. Bayernu se v té době nedařilo kombinovat a Madridu vycházelo vysoké napadání.

Sergio Ramos se ve 28. minutě zapomněl vpředu a Casemiro ho nedokázal zastoupit. Situace využil James, který kvalitním pasem našem krajního beka Kimmicha. Ten místo centru možná i nechtěně vystřelil a překvapil Navase přímou střelou. 1:0.

Bayern se v tu chvíli dostal více do hry a několikrát zahrozil. Obranu hostů nejvíce zlobil pětatřicetiletý Ribéry. Na druhé straně se k míči téměř nedostal Ronaldo, který na hrotu působil příliš osamoceně.

Krátce před tím, než se šlo do kabin, se Real na krátkou dobu usídlil na polovině Bayernu. Ramos křižným pasem našel Carvajala na křídle, který hlavou z první poslal míč do vápna. Dezorientovaný Martínez neposlal míč do bezpečí a Marcelo trefil z voleje míć báječně ke vzdálenější tyči.

Druhý poločas začal za stavu 1:1. Zidane citlivě vystřídal nevýrazného Isca a výrazně tak ovlivnil následující dění. Zatím to ale bylo o Bayernu a především o výborném Ribérym. Podobně jako Ronaldo byl nevýrazný i hlavní gólostroj Mnichova Lewandowski.

Poté ale Realu vyšlo to, co ho tolik zdobí. Rychlý protiútok se skvělým zakončením. Dvojice Lucas Vázquez a Marco Asensio pláchla všem. Lucas vyčíhal výborný okamžik na přihrávku a Asensio chladnokrevně zakončil. Další důležitý gól šikovného mladíka Realu Madrid. Tahle trefa dává Realu velkou naději do odvety.

Bayern moc chtél vyrovnat. Jednou byl proti Navas skělým zákrokem, jindy byli nepřesní hráči domácích. Real to zkoušel dravými protiútoky - jeden zastavil hvizd rozhodčího po ruce Ronalda, druhý zákrok Ulreicha po střele Benzemy.

Francouz se dostal do hry v 67. minutě, kdy ze hry odešel Dani Carvajal. Měl toho už plné zuby, stejně jako později i Casemiro. Posledních 25 minut dohrál na krajním bekovi Lucas Vázquez, který potvrdil svoji výjimečnou roli univerzála.

Finále Ligy mistrů je velmi blízko. Nicméně je třeba nezapomenout na to, jak to dopadlo loni ve čtvrtfinále. Real si sice dovezl domů stejný náskok, ale doma Bayernu podlehl stejným rozdílem a muselo se prodlužovat. Real Madrid by neměl dopustit podobné drama a tentokrát doma bez problémů postoupit.