REPORT. Paris Saint-Germain - Real Madrid 1:2. Bílý balet postoupil do čtvrtfinále!

Čas 06. 03. 2018, 22:38 | Autor Laša
Cristiano Ronaldo slaví branku se spoluhráči

Bílý balet v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů zvítězil v pařížském Parku princů nad domácími PSG 2:1 a postoupil do čtvrtfinále. Los Blancos tak mohou nadále spřádat plány na zisk třetího titulu v řadě, bohatý pařížský klub tak letos opět nevyzrál na španělský klub a se soutěží se loučí. O branky se postarali Cristiano Ronaldo a Casemiro, za domácí se prosadil Edinson Cavani.

Oba týmy i fanoušci na stadionu před začátkem utkání uctili památku zesnulého italského hráče Astoriho.

Utkání se nehrálo v tak zběsilém tempu jako před třemi týdny na Santiago Bernabéu. Paříž se sice snažila Los Blancos zatlačit, obrana Realu ale, až na pár chybiček, působila vcelku jistě. Hosté hrozili spíše z brejků, ale ani oni si delší dobu nemohli vypracovat větší šanci.

Nakonec to přeci jen byl Real, který zahrozil jako první. V 18 minutě rozehrál Asensio nakrátko rohový kop, následně míč prudkou přízemní přihrávku poslal do pokutového území na volného Sergia Ramose. Jeho ale vychytal brankář Aréola.

PSG si ze hry nemohlo vypracovat pořádnou šanci a tak hrozilo pouze ze standardních situací. Oba pokusy Ángela Di Maríi ale obrana Los Blancos dokázala zpacifikovat.

Do vedení mohl Real posunout Karim Benzema, který se po chybě Marquinhose v 38. minutě řítil na Aréolu. Francouzský brankář jej však vychytal. Karim však zakončoval ve velkém úhlu. Real následně přečkal i závěrečnou pětiminutovku první půle, kdy PSG trochu zatlačilo. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Druhá půle začala větší aktivitou Les Parisiens, ale opět bez vyložené šance. A tak hrozil Real. V 50. minutě se Cristiano Ronaldo po Marcelově centru pouze zastřeloval a jeho hlavička ještě branku netrefila.

O dvě minuty později Asensio sebral na polovině míč Danimu Alvésovi a táhl brejk Bílého baletu. Počkal však na své kolegy, ťukl si míč s Lucasem, který načechraným centrem našel volného Cristiana Ronalda. Portugalský kanonýr se nemýlil a přiblížil Real Madrid k postupu.

Pařížský celek vedoucí branka Bílého baletu opařila a zmohl se pouze na náznaky. Pastore například prudkou nahrávkou hledal nabíhajícího Cavaniho, ale ten se k míči nedokázal dostat. Navas byl na místě včas.

V 66. minutě výrazně srazil akcie Les Parisiens Marco Varratti, který si směrem k sudímu Brychovi neodpustil několik peprných slov. Německý arbitr neváhal a vytáhl žlutou kartu. Protože byla druhá, následovala červená a tím pádem předčasný odchod italského záložníka do sprch.

O dvě minuty později Pařížany málem podruhé potrestal Asensio, který z dobré pozice trefil tyč Aréolovy branky.

Na PSG se štěstí usmálo v 71. minitě. Thiago Silva hlavičkou našel Pastoreho. Ten hlavičkou trefil pouze bránícího Varana, od nějž se míč odrazil ke Cavanimu. A pro změnu od něj se balón odrazil do branky Keylora Navase – 1:1.

Do vedení mohl Real v 74. minutě poslat Karim Benzema, který se po chybě obrany PSG podruhé v utkání řítil do brejku, tentokrát 2 na 1 spolu s Ronaldem. Francouz ale volil střelu, bohužel jeho pokus vůbec nemířil mezi tři tyče.

V 80. minutě o postupu Los Blancos rozhodl Casemiro, který Aréolu s pomocí Marquinhosovy teče překonal. Třetí branku mohl vzápětí přidat Lucas Vázquez, který ale trefil pouze tyč. Paříž v této fázi zápasu již naprosto rezignovala…

Aréolovu branku o chvíli později tvrdou ránou ohrozil i Ronaldo, ale mířil do boční sítě. V 90. minutě brankář PSG vytáhl skvělou Iscovu střelu na roh.

Real Madrid tedy, navzdory velkému trápení v průběhu letošní sezóny ukázal, že v milionářské soutěži se s ním musí počítat. Naplno se dnes ukázaly zkušenosti Bílého baletu s tímto typem zápasů. Na domácích se naopak zřejmě podepsala absence Neymara, a od začátku působili poraženým dojmem.

Na soupeře pro čtvrtfinále si Real musí počkat. Losovat se bude příští pátek. Kromě Bílého baletu dnes do další fáze postoupil i anglický Liverpool.