REPORT: Real Madrid - Paris Saint-Germain 3:1. Bílý balet slaví velké vítězství ve strhujícím utkání

Čas 14. 02. 2018, 23:13 | Autor Jorquito
Marcelo proti Verratimu

Real Madrid se na stadiónu Santiaga Bernabeua utkal s francouzským gigantem PSG. Odehrálo se skvělé utkání, které muselo pobavit fanoušky obou stran. Bílý balet předvedl skvělý výkon a zaslouženě zvítězil 3:1. O góly domácího týmu se postarali Cristiano Ronaldo a Marcelo.

Utkání začalo ve velkém stylu, kdy se oba týmy prezentovali rychlým útočným stylem hry a také předváděli vysoký pressing.

Hned první šanci zápasu měli hráči v bílém, a to v ve 3. minutě, kdy Isco vyslal nádherným lobem Cristiana Ronalda, který se pokusil o střelu z voleje. Míč jen těsně minul bránu.

V 7. minutě se ke slovu dostali také Pařížané, když si Neymar všiml nabíhajícího Berchiche. Španělský obránce se dostal do podobné šance jako Cristiano Ronaldo, ale jeho střela letěla hodně mimo tři tyče.

V 9. minutě přidělal fanouškům Bílého baletu trochu vrásek Marcelo, když po souboji zůstal s hrozným řevem ležet na trávníku. Naštestí byl včas ošetřen a zranění nebylo nijak vážné, a tak mohl brazilský superman pokračovat v zápase.

Ve 28. minutě přišla obrovská šance Realu Madrid, když Marcelo vyslal vymazlenou přihrávkou Ronalda do souboje jeden na jednoho proti Areolovi. Portugalský kanonýr, ale střelu příliš nezvládl a francouzský golman ji vyrazil obličejem.

S ubíhající 33. minutou se krásnou individuální akcí uvolnil Mbappé, který si pohrál rovnou s dvěma bránícími hráči domácích. Francouzský supertalent poté vyslal krásnou přihrávku do velkého vápna, kde byl naběhnutý Neymar, jenž patičkou poslal míč za sebe na úplně volného Rabiota, který nekompromisně zakončil.

O necelých pět minut později měl šanci na vyrovnání skóre Cristiano Ronaldo, když si zachycením soupeřovi přihrávky vytvořil nebezpečnou šanci. Nejlepší hráč světa se, ale rozhodl vystřelit svou slabší levou nohou a bránu přestřelil.

Ve 38. minutě čaroval s míčem Neymar, který nabídl šanci ke skórování Cavanimu, ale uruguajský ostrostřelec zasáhl pouze blok bránících hráčů.

S blížícím se koncem prvního poločasu se po pěkné kombinaci dostal ke střele Karim Benzema, jehož ránu skvělým zákrokem vyrazil Areola na rohový kop. Po rozehrání rohového kopu byl Toni Kroos zfaulován v pokutovém území a hlavní rozhodčí nařídil penaltu. Jak už je zvykem, k míči se postavil Ronaldo a chladnokrevně ji proměnil.

Druhý poločas nebyl tak intezivní a bohatý na šance jako poločas první, ale i tak zápas nenudil a rozhodně se bylo na co dívat.

Již ve 49. minutě se kvůli chybě domácí obrany dostala PSG do šance. Míče se zmocnil Neymar, který poté v pokutovém území našel Mbappého. Mladý supertalent vyslal tvrdou přízemní střelu mezi nohama obránce, ale Navas byl naštěstí pozorný a jeho pokus zlikvidoval.

V 61. minutě byl u slova opět Bílý balet, a to konkrétně Isco, který vyslal rychlou přihrávku do malého vápna, kam si sbíhal Benzema. Areola byl však pozorný a včas vyběhl, ikdyž Benzemu od zásahu míče dělily doslova milimetry.

Podobná akce se odehrála i na druhé straně, když byl v 76. minutě u míče Yuri Berchiche, který poslal tvrdou přihrávku na zadní tyč, kam si sbíhal Dani Alves. Brazilský obránce naštěstí na míč nedosáhl.

V 83. minutě byl u míče Marco Asensio, který se rozhodl vyslat do malého vápna přízemní centr, přičemž Areola zasáhl míč a vyrazil jej přímo na Cristiana Ronalda, který tuto chybu potrestal tím nejlepším možným způsobem a zvýšil tak skóre na 2:1.

O tři minutky později byl u míče opět Asensio, který tentokrát našel v pokutovém území Marcela. Brazilec vyslal parádní střelu a vsítil další gól, čímž akorát korunoval svůj skvělý výkon.

V posledních minutách se hráči PSG snažili něco udělat s nepříznivým skórem, kdy byl nejprve u míče Mbappé, jenž se pokusil překvapit Navase střelou z úhlu, ale kostarický brankář byl pozorný. A úplně poslední šanci zápasu měl Neymar, který z výhodné pozice přestřelil bránu.

Dnešní zápas ukázal, že Real Madrid umí hrát skvělý fotbal a má silného ducha. Snad hráči v přístím zápase proti Real Betis na tento výkon naváží a ukončí tím tak letošní krizi.