REPORT: Real Madrid - Bayern Mnichov 4:2. Los Blancos postupují do semifinále!

Čas 18. 04. 2017, 23:14 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo

Real Madrid zvládl odvetu s Bayernem a po velkých nervech postupuje dál. Hattrickem se blýsknul Cristiano Ronaldo, čtvrtou branku přidal Marco Asensio.

Bernabeu má za sebou další velký zápas. Dva giganti na sebe narazili již ve čtvrtfinále a již před výkopem bylo jasné, že se budou dít věci. Real si totiž z Německa přivážel výhru 2:1 a Bayern byl hladový po postupu.

Od začátku byl aktivnější právě bavorský celek. Musel. V první půli měl pár zajímavých šancí, na obranu Realu však nevyzrál.

I Real hrozil před Neuerovou brankou. Velkou šanci měli Ramos či Kroos, vidět byl také Dani Carvajal. Poločas navzdory ofenzivnímu fotbalu na obou stranách však skončil bez branek.

Věci se začaly dít až v tom druhém. Casemiro v šestnácte sestřelil letce Robbena a regulérní penaltu následně proměnil Lewandowski.

Pokud je však někdo ve formě, je to Cristiano Ronaldo. V Mnichově se trefil dvakrát a gólovou fazónou rozveselil Madridistas i na Bernabeu. V 76. minutě si naskočil na Casemirův centr a hlavičkou překonal Neuera poprvé.

Jenže, to by nebyl Real, aby něco nebylo komplikované. Již dvě minuty po vyrovnávacím gólu totiž opět slavili hráči Bayernu - po Ramosově nepochopitelném vlastňáku. No, stane se..

Bayern měl pak několik dlouhých minut navrch a kdyby vstřelil gól, znamenalo by to pro Real definitivní konec. Díkybohu za horkou čilskou krev a ruplé nervy Artura Vidala, který se vykartoval po druhé žluté a poslal Bayern do oslabení.

Následné prodloužení bylo velmi zajímavé. Na hřišti již nebyl Lewandowski a směrem dopředu musel hrát Real. Defenziva Bayernu však vytrvale odolávala.

Zlom přišel těsně před koncem první půle prodloužení. Ramosův centr našel v ofsajdu postaveného Ronalda a ten skóroval i podruhé. Postavení mimo hru to bylo naprosto jasné.

Třetí gól přidal Portugalec o pět minut později a zkompletoval stovku gólů v Lize mistrů. Vypíchnout však musíme famózního Marcela, který si z hráčů mnichovského celku udělal kuželky a Ronaldovi míč naservíroval před prázdnou branku.

Skóre se před závěrečným hvizdem měnilo ještě jednou. Sólíčko si vystřihl také Marco Asensio a donutil Neuera kapitulovat počtvrté.

Real je tak po Atléticu druhým semifinalistou. O těch zbylých dvou se rozhodne již zítra z dvojice Juventus/Barcelona a Monako/Dortmund.

Další zápas Realu je na programu v neděli ve 20:45, bude se hrát velkolepé El Clásico, které napoví o držiteli mistrovského titulu. HALA MADRID, HASTA EL FINAL!