REPORT: Neapol - Real Madrid 1:3. Bílý balet stvrdil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů

Čas 07. 03. 2017, 22:35 | Autor Ondraa
Sergio Ramos

Hráči Realu Madrid dokázali na rozbouřeném stadionu otočit vývoj utkání a po gólech Sergia Ramose a Álvara Moraty postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů již po sedmé v řadě.

Zápas nezačal pro Real dobře. Neapol vstoupila do utkání na plný plyn a hráči v černém pouze odkopávali míč na Karima Benzemu. Ačkoliv fotbalisté kolem Slováka Hamšíka měli obrovský tlak, gólové šance nepřicházely.

Nicméně to byl právě slovenský kapitán, kdo vymyslel krásnou průnikovou přihrávku na Driese Mertense a ten jeho pobídku ke skórování využil.

O pár minut později mohli hosté vyrovnat. Po krásné kombinaci uprostřed pole vyslal Karim Benzema nádhernou přihrávkou do úniku Cristiana Ronalda. Ten ještě obešel gólmana Reinu, ale svou střelu namířil pouze do tyče.

I na druhé straně zvonila tyč poté, co se míč odrazil přímo na kopačku Driese Mertense, ten však svůj druhý gól v zápase nepřidal.

Druhý poločas začal přesně podle plánu pro Zinédina Zidana. Hned po šesti minutách hry si totiž míč u rohového kopu přichystal Toni Kroos, Sergio Ramos se vyhoupl do vzduchu a vstřelil svůj devátý gól v letošní sezóně.

Ten desátý mohl přidat o dalších šest minut později. Toni Kroos znovu perfektně zahrál rohový kop a Sergio Ramos se znovu opřel do míče hlavou. Míč sice skončil za zády Pepeho Reiny, ale ještě předtím se míče dotkl Dries Mertens a vstřelil druhý gól bílého baletu.

Po sérii střídání a dvou gólech Realu Madrid tepmo hry rapidně upadlo. Další velká šance přišla až v poslední desetiminutovce hry. Do vápna domácích vletěl Dani Carvajal, ale v zakončení v těžké pozici selhal.

Již v nastavení se ještě do zajímavé pozice dostal Cristiano Ronaldo, ale svou střelou na první tyč nepřekonal Pepeho Reinu. Nicméně k dorážce se uvnitř pokutového území dostal Álvaro Morata a znovu potvrdil svojí skvělou efektivitu.

Real Madrid tak v celkovém součtu porazil italskou Neapol v poměru 6-2 a zajistil si místo mezi 8 nejlepšími celky Evropy.

Neapol

1

:

3

Neapol

Mertens 24' Góly 52' Ramos
      57' Mertens (vlastní)