REPORT: Real Madrid - Dortmund 2:2. Famózní galapředstavení s hořkou tečkou

Čas 07. 12. 2016, 22:37 | Autor Larin
Karim Benzema

Real nezvládl odvetný duel s Dortmundem podle svých představ a po remíze 2:2 bude postupovat z druhého místa. Jediným střelcem Bílého baletu byl Karim Benzema, který vsítil obě branky.

Santiago Bernabeu vidělo další velký zápas. Na věhlasný chamartinský stánek přijela dortmundská Borussia jako lídr skupiny F a domácí Merengues měli jediný úkol - chtěli-li postoupit z prvního místa, museli vyhrát.

První poločas byl vskutku parádní. Borussia rozhodně nepřijela bránit a útočné trio Schürrle-Aubameynag-Démbelé dokázalo obranu Realu pozlobit. Nutno vypíchnout dva skvělé výkony Raphaëla Varana a Daniho Carvajala.

Real se většinu kombinací snažil hrát z prvního doteku. Vzhledem k častým ztrátám dortmundským se před hráči v bílém otevíraly jindy pokryté prostory. Sledovat hru Bílého baletu bylo projednou opět potěšením.

Skvěle si vedl James, který po dlouhé době dostal příležitost v základní sestavě Ligy mistrů. S Casemirem, který během zápasu hodně tvrdil muziku, měl Kolumbijec spolu s Modričem hodně prostoru směrem dopředu - a užíval si to naplno.

Jediný gól první půle vsítil Karim Benzema, který byl před zápasem pod ostrou palbou kritiků. Famózním pasem ho v pokutovém území našel Dani Carvajal a francouzský útočník neměl větší potíže se skórováním.

Druhý poločas začal v podobném tempu. Dortmund chtěl hrát, chtěl dávat góly a Realu to občas činilo problémy. Naopak, německý celek nechával svou defenzivu otevřenou a Merengues se často mohli hrnout do nebezpečných protiútoků.

Druhý gól přišel záhy - po spálené tutovce si Benzema našel prostor a hlavičkou uklidil Jamesův centr za Weidenfellerova záda - 2:0.

Pokud někdo neměl den, byl to Cristiano. Portugalec měl obrovskou chuť hrát, nabízel se spoluhráčům, napadal, přihrával. A také střílel. Jenže, proti byla pevná obrana, Weindenfeller či branková konstrukce.

Neproměněné šance mohly Real mrzet. A jak už to bývá zvykem, nedáš, dostaneš. Dortmund hrál opravdu pěkný fotbal a povedeným ťukecem se dostal za záda obránců v bílém. Schmelzer sklepl dlouhý balón na Aubamayeanga a rychlonohý Gabonec se nemýlil.

Byl to právě útočník gabonského původu, který zařídil také vyrovnávací branku. Po celý zápas sváděl vyrovnané sprinterské souboje s Varanem, dvě minuty před koncem základní hrací doby se však ocitl tváří v tvář Ramosovi, kterému nedal šanci. Úprk zakončil přihrávkou před prázdnou, kde byl nehlídaný Reus a další remíza byla na světě.

Real postupuje z druhé příčky, ale nejedná se o nic strašného. Naopak, je to možná lepší. Naprvní týmy čeká Bayern, Manchester City či PSG. Bílý balet může narazit na Arsenal, Neapol, Monako, Leicester a Juventus. A to je, upřímně, velmi slušný výběr.

Los proběhně v pondělí 12. prosince od 12:00. Mezitím Real odehraje domácí duel s Deportivem, který je na programu v sobotu 10. prosince od 20:45.

Logo Real Madrid - logo Borussia Dortmund 2:2

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modrič (63. Kroos), Casemiro, James - Lucas, Benzema (85. Morata), C. Ronaldo

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Sokratis, Bartra, Schmelzer - Castro (80. Rode), Weigl, Pulišič (61. Mor) - Démbelé, Aubameynag, Schürrle (61. Reus)

Góly: 28. a 53. Benzema - 60. Aubameyang, 88. Reus

Žluté karty: 39. Modrič, 69. Casemiro - 71. Sokratis

Střely (na branku): 15 (8) - 12 (7)

Držení míče: 47 % - 53 %

Fauly: 9 - 15