REPORT: Real Madrid - Legia Varšava 5:1. Týmový výkon zajistil pohodlnou výhru

Čas 18. 10. 2016, 22:36 | Autor Larin
Álvaro Morata

Real Madrid zvládl třetí kolo Ligy mistrů a zvítězil pohodlně 5:1. O góly se postarali Bale, Asensio Vázquez a Morata.

Jak slíbil Zinedine Zidane, Real začal zápas velmi intenzivně. Od začátku zápasu se bylo na co koukat - a to nejen na polovině hostů. První velkou šanci měl varšavský Odjidja-Ofoe, který však namířil pouze do tyče.

Real nicméně nebyl rozhozený dlouho a po čtvrthodině se podle očekávání ujal vedení. Míč na střed navedl Gareth Bale a přízemní střelou z hranice vápna nedal Malarzovi šanci.

Podruhé se domácí radovali již o čtyři minuty později. Benzema předložil míč Marcelovi, který se nijak nerozpakoval a vypálil z první. Míč zblokoval bránící Jodlowiec a byla to právě jeho teč, která varšavskému golmanovi zkomplikovala práci - 2:0.

Jenže, Real měl stále trochu otevřená vrátka směrem dozadu. Varšava hrozila převážně z protiútoků - jeden takový skončil po opravdu nemotorném zákroku Danila v šestnáctce Merengues a rozhodčí Buquet s pokutovým kopem neváhal. Ten s přehledem proměnil sám faulovaný Radovič.

Ještě před poločasovou pauzou přidal Real třetí branku. Danilův přízemní centr sklepnul nabíhající Ronaldo a debutant v Lize mistrů Marco Asensio překonal Malarze potřetí. První soutěžní utkání za Real - gól. První ligové utkání za Real - gól. První zápas v LM - gól. Asensiův příběh nabírá neuvěřitelné obrátky.

Real tlačil podobně i během druhého poločasu. Malarz mezi třemi tyčemi občas doslova čaroval a nedal šanci jak Ronaldovi, tak Benzemovi.

Pokud něco jednoznačně oživilo hru Merengues, byl to příchod Álvara Moraty a Lucase Vázqueze. Oba odchovanci si opět jednoznačně řekli o místo v základu - již po pár minutách na hřišti se centr prvního jmenovaného snesl ke kopačkám Lucase a ten z voleje propálil bezmocného Malarze.

Šestý gól přidal Morata sám. Po pěkném protiútoku ho vyslal za obranu Cristiano Ronaldo a španělský útočník donutil brankáře Legie kapitulovat popáté.

Poněkud kontroverzní byl opět výkon již zmíněné portugalské superstar. Ronaldo stále není ve své kůži, během zápasu neproměnil minimálně dvě tutovky z malého vápna, což je pro hráče s takovým zabijáckým instinktem obrovské zklamání. Na stý gól v Lize mistrů si tak bude muset počkat.

Další zápas je na programu v neděli večer, Real hostí Athletic Bilbao. Liga mistrů se vrátí na scénu až 2. listopadu, kdy Real zavítá do polské metropole. Tam se bude hrát bez fanoušků, neboť UEFA potrestala Poláky za výtrřnosti.

Real Madrid - Legia Varšava 5:1.

Real Madrid:
Navas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Asensio (79. Kovačič), Kroos, James (63. Lucas) - Bale (64. Morata), Benzema, Ronaldo

Legia Varšava Malarz - Bereszynski, Czerwinski, Rzezniczak, Hloušek - Jodlowiec, Moulin (81. Kopczynksi) - Guilherme (74. Qazaishvili), Odjidja-Ofoe, Kucharczyk - Radovič (74. Nikolics)

Góly: 16. Bale, 20. vlastní Jodlowiec, 37. Asensio, 68. Lucas, 84. Morata - 22. Radovič (pen.)

Žluté karty: 63. Ronaldo - 51. Moulin, 62. Radovič

Střely (na branku): 30 (11) - 12 (5)

Držení míče: 57% - 43%

Fauly: 10 - 8

Klíčová slova: report, legia varšava